Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

2 GRUDNIA
CREATIVE CONTROL (Creative Control)
David (Benjamin Dickinson) to uzależniony od technologicznych nowinek, przemęczony pracownik agencji reklamowej. Przygotowuje kampanię o okularach nowej generacji, dających dostęp do "rozszerzonej rzeczywistości". Jego związek z instruktorką jogi, Julilette (Zora Zehetner) przechodzi kryzys. Zazdrości swojemu kumplowi, fotografowi mody, Wimowi (Dan Gill) wspaniałego życia z seksowną Sophie (Alexia Rasmussen). Tworzy więc przy pomocy okularów bardzo udanego awatara Sophie. Granice między fantazją i rzeczywistością zacierają się, namiętności sięgają zenitu i sprawy wymykają się spod kontroli.
REŻYSERIA: Benjamin Dickinson OBSADA: Benjamin Dickinson, Nora Zehetner, Dan Gill
2 GRUDNIA
DIABELSKI MŁYN (The Windmill Massacre)
W życiu nie ma przypadków, a za każdy grzech czeka nas kara. To miała być zwyczajna wycieczka dla zabicia czasu po malowniczej okolicy Amsterdamu. Gdy autobus z turystami psuje się pośrodku pustkowia, na jaw wychodzi sekret, który łączy pozornie przypadkowych ludzi. Szukając schronienia w opuszczonym młynie, odkryją, że w lokalnej krwawej legendzie jest więcej niż tylko ziarno prawdy, a wrota piekieł czekają na przyjęcie grzeszników.
REŻYSERIA: Nick Jongerius OBSADA: Noah Taylor, Charlotte Beaumont, Patrick Baladi
2 GRUDNIA
HISZPAŃSKI TEMPERAMENT (Ocho apellidos vascos)
Podobno przeciwieństwa się przyciągają. Ale Rafę i Amaie różni naprawdę wiele. On jest rodowitym mieszkańcem Andaluzji, uwielbia piłkę nożną i flamenco. Ona pochodzi z Kraju Basków, nie lubi się stroić i swoim temperamentem mogłaby obdzielić połowę Hiszpanii, a przede wszystkim szczerze nienawidzi Andaluzyjczyków. Rafa wyrusza na daleką północ, żeby znaleźć miłość życia, ale dopiero kiedy ją spotka, pojawią się prawdziwe wyzwania. Czy zakochany Andaluzyjczyk jest w stanie dla wybranki serca nawet zostać Baskiem?
REŻYSERIA: Emilio Martinez Lazaro OBSADA: Clara Lago, Dani Rovira, Carmen Machi
2 GRUDNIA
JAROCIN, PO CO WOLNOŚĆ (Jarocin, po co wolność)
"Jarocin, po co wolność" to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny obejmujący całą historię festiwalu - od jego początków w latach 60. i 70., przez eksplozję popularności w latach 80., po trudne lata 90. i współczesność. Podróż przez kilka dekad ukazuje wyjątkową siłę muzyki, która staje się bohaterem i narratorem filmu. Film opowiadany jest nie tylko wspomnieniami rockowych buntowników i jarocińską ścieżką dźwiękową, ale także unikalnymi materiałami archiwalnymi i niepublikowanymi dotąd amatorskimi nagraniami. W dokumencie znalazły się barwne opowieści osób, które występowały w Jarocinie. Głos zabrali również organizatorzy festiwalu.
REŻYSERIA: Leszek Gnoiński, Marek Gajczak OBSADA: Walter Chełstowski, Jurek Owsiak, Krzysztof Skiba, Muniek Staszczyk
2 GRUDNIA
KUBO I DWIE STRUNY (Kubo and the Two Strings)
REŻYSERIA: Travis Knight OBSADA: Charlize Theron, Matthew McConaughey, Rooney Mara
2 GRUDNIA
Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoło zagrożeniom czyhającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.
REŻYSERIA: Garth Davis OBSADA: Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman
2 GRUDNIA
PAULO COEHLO. NIESAMOWITA HISTORIA (Nao Pare na Pista: A Melhor Historia de Paulo Coelho)
Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60-tych i 70-tych. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock'n'rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat.
REŻYSERIA: Daniel Augusto OBSADA: Julio Andrade, Ravel Andrade, Fabiana Gugli
2 GRUDNIA
SULLY (Sully)
15 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem "cudu na rzece Hudson", kiedy to kapitan "Sully" Sullenberger posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom, znajdującym się na pokładzie. Jednak mimo że opinia publiczna i media głośno wychwalały Sully'ego za jego wyjątkowe umiejętności lotnicze, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę.
REŻYSERIA: Clint Eastwood OBSADA: Tom Hanks,Aaron Eckhart, Laura Linney
2 GRUDNIA
UNDERWORLD: WOJNY KRWI (Underworld: Blood Wars)
REŻYSERIA: Anna Foerster OBSADA: Theo James, Kate Beckinsale, Bradley James
9 GRUDNIA
FALE (Fale)
Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wyrwać się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą, wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.
REŻYSERIA: Grzegorz Zariczny OBSADA: Anna Kęsek, Katarzyna Kopeć, Tomasz Schimscheiner
9 GRUDNIA
FIRMOWA GWIAZDKA (Office Christmas Party)
Firmowa impreza gwiazdkowa, zwana popularnie "śledzikiem" to nieodłączna część miejskiego rytuału bożonarodzeniowego. Nierzadko dzieją się tam rzeczy, na których widok Święty Mikołaj posiwiałby do reszty. Niejeden po takiej imprezie obudził się w miejscu przypominającym stajenkę, niejedna po 9 miesiącach próbowała sobie przypomnieć, jak doszło do tego "niepokalanego poczęcia". Zobaczcie, co się stanie, gdy niezapowiedziana firmowa impreza świąteczna wymknie się spod kontroli, śledzik pójdzie na dno, klękające bydlęta przemówią ludzkim głosem, a pracownicy pewnej szanowanej firmy tak przegną choinkę, że igły będą sobie wyjmować z różnych części ciała, aż do Wielkanocy.
REŻYSERIA: Josh Gordon, Will Speck OBSADA: Olivia Munn, Kate McKinnon, T.J. Miller
9 GRUDNIA
GIMME DANGER (Gimme Danger)
Jim Jarmusch swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy'emu Popowi. Przesiąknięty punkową energią "Gimme Danger" nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.
REŻYSERIA: Jim Jarmusch OBSADA: Iggy Pop, Danny Fields, James Williamson
9 GRUDNIA
IKONA (Ikona)
"Gdzie znajduje się dusza? W sercu? W mózgu? A może gdzie indziej?" - zastanawia się sędziwy lekarz, który poświęcił się pracy w szpitalu psychiatrycznym na syberyjskiej prowincji. To jedno z tych miejsc, którego się nie opuszcza. Za murem izolującym bohaterów filmu od świata, znajdziemy osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, schizofreników, osoby z chorobą afektywną dwubiegunową, seryjną morderczynię i wiele osób, które trafiły do psychiatryka tylko dlatego, że nikomu nie są potrzebne. Spędzają tu kilkadziesiąt lat, czekając na to, że pewnego dnia ktoś ich zabierze do normalnego świata. Niektórzy z nich w ogóle nie powinni tam przebywać. Pacjentami zajmuje się pięciu lekarzy oraz kilka pielęgniarek, którzy poświęcili najlepsze lata, służąc w szpitalu kolejnym pokoleniom. Szpital to życie w soczewce, świat uwypuklony w jednym miejscu we wszystkich jego wymiarach. Dyskretne wnikliwe obserwacje codziennego życia pacjentów zamieniają się w medytację na temat nieprzeniknionej ludzkiej natury. To poszukiwanie człowieczeństwa tam, gdzie brakuje już nadziei.
REŻYSERIA: Wojciech Kasperski OBSADA:
9 GRUDNIA
KOLEKCJA SUKIENEK (Kolekcja sukienek)
Kolekcja sukienek to opowieść o ludziach rozgrywająca się dwutorowo. Kilka współczesnych polskich kobiet w różnym wieku i jeden mężczyzna. Ich codzienne życie i takie, które chcieliby mieć. Uporczywe poszukiwanie własnego miejsca w tak zwanej rzeczywistości. Miłość i samotność. Strach. To wszystko zatem, co nas ubiera. Wszystkie bohaterki filmu są obiektem dziwnego eksperymentu zagubionego oszusta, którego męczy przeszłość, związana z nieżyjącą matką i siostrą.
REŻYSERIA: Marzena Więcek OBSADA: Zbigniew Zamachowski, Ewa Szykulska, Katarzyna Bujakiewicz
9 GRUDNIA
NIEZNAJOMA DZIEWCZYNA (La fille inconnue)
Kiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi - ale już po godzinach pracy - zapuka pewna młoda kobieta. Jenny nie otworzy, a nazajutrz na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znajdzie ciało tajemniczej kobiety. Teraz trapiona wyrzutami sumienia Jenny chce na własną rękę ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek.
REŻYSERIA: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne OBSADA: Adele Haenel, Jeremie Renier, Olivier Gourmet
9 GRUDNIA
Finn jest wrażliwym chłopcem wychowywanym przez samotnego ojca. Pewnego dnia postanawia rozpocząć naukę gry na skrzypcach. Jednak z niezrozumiałych powodów ojciec nie zgadza się na to.
REŻYSERIA: Frans Weisz OBSADA: Mels van der Hoeven, Daan Schuurmans, Jan Decleir
9 GRUDNIA
THE POSSESSION EXPERIMENT (The Possession Experiment)
Brandon jest studentem teologii. Pisze pracę magisterską o opętaniu. Śledzi raporty z egzorcyzmów, próbuje dotrzeć do tajnych dokumentów ściśle strzeżonych przez Watykan. Jednak ciągle brakuje mu jednego - doświadczenia pochodzącego z autopsji. Brandon jest wytrwały, dlatego w końcu odnajduje dom, w którym nie powiodły się egzorcyzmy. Co to oznacza? Obecność zła w najczystszej postaci. Dla Brandona to wymarzona sytuacja - okazja, aby poddać się opętaniu.
REŻYSERIA: Scott B. Hansen OBSADA: Bill Moseley, Rachel Faulkner, Dallas T. Taylor
9 GRUDNIA
Z INNEGO ŚWIATA (Mal de pierres)
Gabrielle (Marion Cotillard) pochodzi z małego miasteczka na południu Francji, gdzie marzenia o prawdziwej, przepełnionej namiętnością miłości uchodzą za skandaliczne i szalone. W czasach, w których liczą się przede wszystkim stabilizacja i bezpieczeństwo, rodzice dziewczyny, wbrew jej woli, wydają ją za mąż za Jose (Alex Brendmuhl), uczciwego i pracowitego hiszpańskiego farmera. Kiedy po latach spokoju u boku męża, Gabrielle wyjeżdża do uzdrowiska w Alpach i poznaje Andre (Louis Garrel), przystojnego żołnierza, który rozpala w niej od dawna skrywane żądze, w jej życiu na nowo pojawiają się pasja i namiętność. Tym razem Gabrielle jest zdeterminowana, by podążać za swoimi pragnieniami.
REŻYSERIA: Nicole Garcia OBSADA: Marion Cotillard, Louis Garrel, Alex Brendemuhl
15 GRUDNIA
ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE (Rogue One: A Star Wars Story)
REŻYSERIA: Gareth Edwards OBSADA: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Forest Whitaker
23 GRUDNIA
Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W trakcie wędrówki bohaterowie natrafiają na artefakt, pochodzący z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu. Czy jego potężna moc okaże się pomocna w poszukiwaniach rodziców dziewczynki? A może tylko je utrudni i sprowadzi na Orma, Gerdę i resztę kompanii nowe kłopoty?
REŻYSERIA: Aleksey Tsitsilin OBSADA:
23 GRUDNIA
SZCZĘŚCIE SPRZYJA ODWAŻNYM (Ente gut! Madchen allein zu Haus)
Jedenastolenia Linh jest samodzielną dziewczynką. Kiedy jej matka nagle wyjeżdża do Wietnamu, Linh musi zaopiekować się młodszą siostrą i zająć prowadzeniem rodzinnej restauracji. O tym, że dziewczynki mieszkają same, nikt nie może się dowiedzieć. Największym problemem okazuje się rudowłosa Pauline, której ulubionym zajęciem jest szpiegowanie wszystkich w okolicy. Kiedy dowiaduje się, że dziewczynki mieszkają same, zaczyna je szantażować.
REŻYSERIA: Norbert Lechner OBSADA: Ulrike Bliefert, Ulrich Brandhoff, Linda Anh Dang
23 GRUDNIA
SZCZĘŚCIE ŚWIATA (Szczęście świata)
Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku - miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża (Karolina Gruszka), obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni: ekscentryczny pasjonat botaniki, Tomasz (Krzysztof Stroiński), "przyjaciel domu", Jan (Przemysław Bluszcz), matematyczny geniusz na posadzie windziarza, Rufin (Dariusz Chojnacki), oraz próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki (Agata Kulesza), nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika, pozostawiając w sercach adoratorów puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z nich.
REŻYSERIA: Michał Rosa OBSADA: Karolina Gruszka, Agata Kulesza, Krzysztof Stroiński
23 GRUDNIA
TANCERKA (La danseuse)
Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque. Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loie co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumiere, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu - nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy...
REŻYSERIA: Stephanie Di Giusto OBSADA: Soko, Lily-Rose Depp, Melanie Thierry
23 GRUDNIA
WITAJCIE W NORWEGII! (Welcome to Norway!)
"Witajcie w Norwegii!" to błyskotliwa i nieprzewidywalna czarna komedia, która przełamuje społeczne tabu. Poznajcie Primusa - właściciela upadającego kurortu w norweskiej wiosce. By ratować rodzinny interes i otrzymać rządowe dofinansowanie, postanawia przekształcić swój kurort w obóz dla uchodźców. Pięćdziesięciu przybyszów to prawdziwa zbieranina osobowości i oczekiwań, które przyprawią Primusa o niemały zawrót głowy.
REŻYSERIA: Rune Denstad Langlo OBSADA: Anders Baasmo Christiansen, Slimane Dazi, Kristoffer Hjulstad
25 GRUDNIA
DUSIGROSZ (Radin!)
Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek, Francois Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, bo postawienie drinka przyprawiłoby go o zawał serca. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschniętych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia świat Francois staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura, przekonana, że jest jego córką. Biedny dusigrosz nagle poczuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez... lokatę bankową.
REŻYSERIA: Fred Cavaye OBSADA: Dany Boon, Laurence Arne, Noemie Schmidt
25 GRUDNIA
PASAŻEROWIE (Passengers)
REŻYSERIA: Morten Tyldum OBSADA: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen
25 GRUDNIA
SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY (A Monster Calls)
Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca. Samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca - jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
REŻYSERIA: J.A. Bayona OBSADA: Lewis MacDougall, Liam Neeson, Felicity Jones
25 GRUDNIA
UKRYTE PIĘKNO (Collateral Beauty)
Po przeżyciu ogromnej tragedii, odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk (Will Smith) wycofuje się z życia. Jego przyjaciele podejmują desperacką próbę dotarcia do niego, zanim straci wszystko, co ważne. Zmuszają go do bolesnej konfrontacji z prawdą, która w zaskakujący sposób pozwala mu na nowo odkryć głębię człowieczeństwa.
REŻYSERIA: David Frankel OBSADA: Kate Winslet, Will Smith, Keira Knightley
30 GRUDNIA
APLIK@CJA (Bedeviled)
Horror o morderczej aplikacji, która zamienia w piekło życie amerykańskich nastolatków. W niewyjaśnionych okolicznościach umiera licealistka Nikki. Po pogrzebie dziewczyny piątka jej przyjaciół otrzymuje zaproszenie do pobrania tajemniczej aplikacji. Problem w tym, że komunikat o programie pochodzi z telefonu zmarłej. Chcąc rozwiązać zagadkę, nastolatki instalują aplikację na swoich komórkach. Wkrótce potem wszyscy zaczynają być terroryzowani przez złowrogą istotę. Nadprzyrodzony byt, nazywający siebie Mr. Bedevil, wydaje się znać ich najmocniej skrywane lęki.
REŻYSERIA: Abel Vang, Burlee Vang OBSADA: Saxon Sharbino, Brandon Soo Hoo, Alexis G. Zall
30 GRUDNIA
PATERSON (Paterson)
Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję - pisanie wierszy, spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.
REŻYSERIA: Jim Jarmusch OBSADA: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur
30 GRUDNIA
WEJŚCIE SMOKA! (Ejdeha Vared Mishavad!)
Styczeń 1965 roku. Detektyw Hafizi zajmuje się sprawą, która zmieni jego życie. Ma zbadać tajemnicze samobójstwo skazanego, osadzonego w więzieniu na środku pustyni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że budynek więzienia stoi w miejscu starego cmentarza. Kiedy inspektor pojawia się na miejscu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Razem z geologiem i dźwiękowcem wraca tam, aby rozwikłać tajemnicę przeklętej według miejscowych ziemi. 50 lat później wszystkie dowody wraz z taśmami z przesłuchań uczestników wyprawy naukowej znajdują się w pudle, którego zawartość świadczy o tym, że detektyw i jego koledzy zostali aresztowani. Reżyser postanawia wyjaśnić zagadkę.
REŻYSERIA: Mani Haghighi OBSADA: Amir Jadidi, Ehsan Goodarzi, Homayoun Ghanizadeh