Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

7 LUTEGO
365 DNI (365 dni)
"365 dni" to film, jakiego w Polsce jeszcze nie było. To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach. Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmując ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Jednak nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo - najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na... pokochanie go.
REŻYSERIA: Barbara Białowąs, Tomasz Mandes OBSADA: Anna Maria Sieklucka, Michele Morrone, Magdalena Lamparska
7 LUTEGO
GANG ZWIERZAKÓW (Pets United)
Gdy w Robopolis, mieście przyszłości władzę przejmują zbuntowane roboty, ludzie muszą natychmiast opuścić miasto. Grupa rozpiesz­czonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych, z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów. Co innego bezpański pies Roger. On jest w siód­mym niebie. Zna ulice jak własną kieszeń i bez nadzoru ludzi łatwo potrafi zdobyć smaczne kąski i wywieść w pole mechanicznych stró­żów prawa. Wkrótce jednak nawet on zaczyna tęsknić za ludźmi, bo roboty zaczynają się coraz bardziej panoszyć i planują zburzenie całego miasta. Roger, jego przyjaciel Bob, czyli robot o gołębim sercu oraz Bella i jej zadzierający nosa kompani, muszą połączyć siły w walce o swoje domy, miasto, a może nawet cały świat, a przy okazji o swoich kochanych opiekunów.
REŻYSERIA: Reinhard Klooss OBSADA: Natalie Dormer, Eddie Marsan, Jeff Burrell
7 LUTEGO
HAKER (Hacker)
Benjamin ma 13 lat i już odnosi sukcesy jako haker. Świat internetu jest dla niego odskocznią od problemów codziennego życia. Chłopiec w wieku siedmiu lat stracił matkę, a swojego ojca nigdy nie poznał. Pewnego dnia odwiedza go dwóch mężczyzn z wywiadu twierdzących, że znaleźli nagranie video, na którym może być jego matka. Po pierwszym szoku Benjamin postanawia rozpocząć własne dochodzenie. Z pomocą przychodzi mu Savannah - dziewczyna mieszkająca z nim w tym samym ośrodku. Szybko okazuje się, że matka Benjamina nie była tym, za kogo ją uważał i brała udział w tajnej rządowej misji.
REŻYSERIA: Poul Berg OBSADA: Rumle Kaersa, Josephine Hojbjerg, Esben Dalgaard Andersen
7 LUTEGO
KŁAMSTEWKO (The Farewell)
"Kłamstewko" to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń komedia o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją, podróżując z odległych stron świata, pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego "Między słowami" Sofii Coppoli.
REŻYSERIA: Lulu Wang OBSADA: Awkwafina, Zhao Shuzhen, Diana Lin
7 LUTEGO
MARIANNE I LEONARD: SŁOWA MIŁOŚCI (Marianne & Leonard: Words of Love)
Film legendy brytyjskiego dokumentu, Nicka Broomfielda. "Marianne i Leonard: Słowa miłości" to piękna i dramatyczna historia miłości Leonarda Cohena i jego muzy, Marianne Ihlen. Ich uczucie narodziło się w 1960 roku na idyllicznej greckiej wyspie Hydra - w miejscu, do którego zjeżdżali się artyści z całego świata. Film pokazuje początki ich związku oraz to jak zmieniła się ich miłość, gdy Cohen odniósł muzyczny sukces. To właśnie na Hydrze w 1968 roku, wówczas 20 letni Nick Broomfield poznał Marianne Ihlen. Marianne pokazała mu muzykę Leonarda Cohena i zachęciła do stworzenia pierwszego filmu. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.
REŻYSERIA: Nick Broomfield OBSADA: Nick Broomfield, Marianne Ihlen, Leonard Cohen
7 LUTEGO
MIŁOŚĆ MOJEGO BRATA (La femme de mon frere)
Wygląda na to, że akademicka kariera Sophii stanęła pod znakiem zapytania. Kobieta musi przełknąć gorycz porażki, gdyż nie udało jej się zdobyć wymarzonej pracy. Co więcej, jako bezrobotna zmuszona jest, przynajmniej na jakiś czas, zamieszkać z bratem. Karim oraz Sophia znają się na wylot i nadspodziewanie dobrze odnajdują w nowej sytuacji. Choć zupełnie różni, świetnie się ze sobą dogadują, spędzając razem całe dnie. Czas wypełnia im słodkie lenistwo, imprezy i niekończące się rozmowy na mniej lub bardziej poważne tematy. Sielanka nie trwa jednak długo, a kończy się z chwilą, gdy Karim spotyka na swojej drodze atrakcyjną kobietę. Debiutująca w pełnym metrażu Monia Chokri tworzy przekonujący i przekomiczny, słodko-gorzki portret niełatwej relacji pomiędzy siostrą a bratem - chwilami wzruszającej, kiedy indziej nieco toksycznej.
REŻYSERIA: Monia Chokri OBSADA: Anne-Elisabeth Bosse, Patrick Hivon, Sasson Gabai
7 LUTEGO
MONOS (Monos)
Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza "Organizacja" daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie, które towarzyszyło nastolatkom zamienia się w brutalną walkę o przetrwanie w otoczeniu i nastroju przypominającym "Czas apokalipsy". Zakładniczka wyczuwa szansę na ucieczkę, a oddział niszczy radio i tym samym kontakt z "Organizacją". Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z "Władcy much" zostają sam na sam ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi.
REŻYSERIA: Alejandro Landes OBSADA: Julianne Nicholson, Moises Arias, Sofia Buenaventura
7 LUTEGO
PTAKI NOCY (I FANTASTYCZNA EMANCYPACJA PEWNEJ HARLEY QUINN) (Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn))
REŻYSERIA: Cathy Yan OBSADA: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Ewan McGregor
14 LUTEGO
BAYALA I OSTATNI SMOK (Bayala: A Magical Adventure)
REŻYSERIA: Aina Jarvine, Federico Milella OBSADA: Madison Mullahey, Jessica Webb, Olivia Manning
14 LUTEGO
DŻENTELMENI (The Gentlemen)
Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat, albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.
REŻYSERIA: Guy Ritchie OBSADA: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery
14 LUTEGO
STANICZEK (The Bra)
Zupełnie niespodziewana wariacja na temat bajki o Kopciuszku dla dorosłych, z przymrużeniem oka. Maszynista Nurlan za chwilę przechodzi na emeryturę. Wyrusza w swoją pożegnalną trasę i niespodziewanie o lokomotywę zaczepia się... stanik. Nurlan wynajmuje pokój w Baku i wyrusza na pełne poświęcenia poszukiwania po całym mieście. Chce oddać własność tej jednej, jedynej właściwej osobie. Liryczna, ale i z dowcipem opowiedziana historia, w której nie pada ani jedno słowo.
REŻYSERIA: Veit Helmer OBSADA: Predrag 'Miki' Manojlovic, Denis Lavant, Paz Vega
14 LUTEGO
TOMMASO (Tommaso)
Zaskakujące, poruszające, osobiste dzieło Ferrary, które można uznać za jeden z jego najlepszych filmów. Grany przez Willema Dafoe Tommaso jest ekranowym alter ego samego reżysera. Wrażenie obcowania z intymnym dziennikiem potęguje fakt, że towarzyszkę życia Tommaso zagrała Cristina Chiriac, partnerka Abla, a w rolę córeczki ekranowej pary wciela się mała Anna Ferrara. Akcja filmu rozgrywa się natomiast w rzymskim mieszkaniu autora "Złego porucznika". Nie sposób dociec, gdzie kończy się scenariusz, a zaczyna coś na kształt psychodramy. Niepostrzeżenie stajemy się świadkami dekonstrukcji toksycznej męskości - z jej agresją, zazdrością, seksualnymi frustracjami i uzależnieniami. Tommaso walczy ze swoimi demonami, a przede wszystkim z potężnym ego. Chodzi na mityngi AA, medytuje, pracuje z młodymi aktorami, stara się być dobrym ojcem i partnerem, ale jego nastroje zmieniają się nieoczekiwanie i gwałtownie. Czułość ustępuje atakom złości, bliskość - potrzebie dominacji, późne ojcostwo frustruje. Ferrarowski portret artysty z czasów starości jest jednym z najszczerszych i najbardziej poruszających filmów o mężczyźnie. Jedną z najwybitniejszych produkcji ostatnich lat.
REŻYSERIA: Abel Ferrara OBSADA: Willem Dafoe, Anna Ferrara, Cristina Chiriac
14 LUTEGO
WYSPA FANTAZJI (Fantasy Island)
REŻYSERIA: Jeff Wadlow OBSADA: Maggie Q, Lucy Hale, Portia Doubleday
14 LUTEGO
ZENEK (Zenek)
"Zenek" to oparta na biografii Zenona Martyniuka historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie: śpiewa i bawi ludzi. Film ukazuje drogę Zenona do wielkiego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom. Król disco polo jest tylko jeden!
REŻYSERIA: Jan Hryniak OBSADA: Krzysztof Czeczot, Klara Bielawka, Agnieszka Suchora, Jan Frycz
21 LUTEGO
BAD BOY (Bad Boy)
W swoim najnowszym filmie Patryk Vega odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich - powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszenia i agresję na stadionach. "Bad Boy" to nie tylko inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja, ujawniająca mroczną stronę środowisk piłkarskich, to również pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, zdradzie i pożądaniu. Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr (Maciej Stuhr) został policjantem, dla młodszego Pawła (Antoni Królikowski) napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, członka kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, gdy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go dziewczyna, Ola (Katarzyna Zawadzka) - adwokat znajdująca paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i rozpoczyna serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń. Paweł, wykorzystując nadarzające się okazje, próbuje przejąć kontrolę nad największym klubem piłkarskim w mieście. Nie dostrzega jednak, że od dawna jest na celowniku tajnej sekcji policyjnej, prowadzonej przez Adama (Andrzej Grabowski) i prokurator Annę (Małgorzata Kożuchowska). Tymczasem zauroczona Pawłem Ola, coraz bardziej angażuje się w fascynującą znajomość i związane z nią nielegalne interesy. Wkrótce będzie musiała wybierać między lojalnością wobec Piotra, a rodzącym się uczuciem do jego brata.
REŻYSERIA: Patryk Vega OBSADA: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Małgorzata Kożuchowska
21 LUTEGO
GŁUPIE, MŁODE SERCE (Holmo nuori sydan)
Kiira i Leni to dziwnie wyglądająca para nastolatków: ona - jasnowłosa bogini, on - skejter-suchoklates. Na którejś z imprez w końcu spełnia się marzenie Leniego i spędza z Kiirą kilka chwil na osobności. Dziewczyna zachodzi w ciążę. Nastolatkowie postanawiają zachować dziecko. Jednak sytuacja dość szybko przerasta rodziców. Zwłaszcza Leniego, którego wciągnęło środowisko fińskich Dziarskich Chłopców, szykujących się, by dać odpór rzekomo nadciągającej fali muzułmańskich imigrantów. Leni wśród radykałów czuje się tak, jak Kiira wśród swoich wyzwolonych z wszelkich uprzedzeń przyjaciółek. Wymuszone ciążą spotkanie tych dwóch odmiennych światów, dość niespodziewanie doprawione szczerym i zaskakująco dojrzałym uczuciem miłości, nie może obejść się bez ofiar.
REŻYSERIA: Selma Vilhunen OBSADA: Pihla Viitala, Elsa Marjanen, Ville Haapasalo
21 LUTEGO
MATTHIAS I MAXIME (Matthias et Maxime)
Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna. Maxime (Xavier Dolan) właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą, nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime'a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias (Gabriel D'Almeida Fritas), początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?
REŻYSERIA: Xavier Dolan OBSADA: Gabriel D'Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk
21 LUTEGO
SYBILLA (Sibyl)
Zmęczona pracą psychoterapeutki Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety. Zanim jednak na dobre zabierze się za realizację swojego planu, w jej gabinecie pojawia się nowa pacjentka. Jest nią piękna i nieco rozhisteryzowana Margot. Młoda aktorka, będąca u progu kariery, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu ważnego życiowego dylematu. Początkowo sceptycznie nastawiona Sybilla odkrywa, że Margot staje się dla niej źródłem inspiracji. Fascynację od obsesji dzieli tylko jeden krok, zwłaszcza że tytułowa bohaterka coraz bardziej angażuje się w burzliwe życie swojej pacjentki. Ożywają wspomnienia, prowadzące do nieuniknionej konfrontacji z przeszłością. Justine Triet w słodko-gorzkim tonie tworzy opowieść o skomplikowanych, niejednoznacznych relacjach międzyludzkich. Jest tu też miejsce na dyskusję na temat intymności, moralności, czy refleksję nad filmowym medium.
REŻYSERIA: Justine Triet OBSADA: Virginie Efira, Adele Exarchopoulos, Gaspard Ulliel
21 LUTEGO
ZEW KRWI (Call of the Wild)
Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona "Zew krwi" opowiada porywającą historię Bucka, psa o wielkim sercu, którego świat staje na głowie, gdy wprost z sielskiego domu w Kalifornii trafia na egzotyczne pustynie śnieżne Alaski podczas gorączki złota lat 90-tych XIX wieku. Jako nowicjusz w drużynie psich zaprzęgów, a później jej przywódca, Buck przeżywa przygodę życia, a ostatecznie odnajduje swoje prawdziwe miejsce w świecie i staje się panem swego losu.
REŻYSERIA: Chris Sanders OBSADA: Harrison Ford, Dan Stevens, Omar Sy
28 LUTEGO
BRAHMS. THE BOY II (The Boy 2)
Traumatyczne przeżycie sprawia, że szczęśliwe dotąd życie Lisy, Seana i ich syna Jude'a pogrąża się w kryzysie. Rodzice oddalają się od siebie, a chłopiec przestaje mówić. Nowy dom w malowniczej okolicy daje nadzieję na nowy początek. Lisa i Sean nie podejrzewają jednak, że przeprowadzka to krok w stronę prawdziwego piekła. Gdy Jude odkryje w opuszczonej posiadłości lalkę - chłopca o uroczej twarzy, cała rodzina znajdzie się w mocy mrocznych sił, z których natury nie zdaje sobie sprawy. Ataki agresji na przemian z krwawymi wizjami, których doświadcza Jude oraz coraz częstsze poczucie obcej obecności w domu, to zwiastuny tego co nadchodzi. Lisa i Sean zaczynają bać się własnego dziecka, ale prawdziwe zło kryje się gdzie indziej. Gdy to zrozumieją, ich życie nie będzie należeć już do nich.
REŻYSERIA: William Brent Bell OBSADA: Katie Holmes, Ralph Ineson, Owain Yeoman
28 LUTEGO
EMMA (Emma)
REŻYSERIA: Autumn de Wilde OBSADA: Anya Taylor-Joy, Johnny Flynn, Bill Nighy
28 LUTEGO
NAJŚWIĘTSZE SERCE (Corazon Ardiente)
Znana pisarka, Lupe Valdes, poszukując inspiracji do książki, trafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców; odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa - kultu, który - jak nic innego - naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca. Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.
REŻYSERIA: Andres Garrigo, Antonio Cuadri OBSADA: Karyme Lozano, Ignacio Ysasi, Pablo Vina
28 LUTEGO
NĘDZNICY (Les miserables)
Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. Montfermeil, pulsujące od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.
REŻYSERIA: Ladj Ly OBSADA: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga, Issa Perica
28 LUTEGO
OCALENI (The Cave)
Oparty na prawdziwej historii film, odkrywający kulisy spektakularnej i niezwykle dramatycznej akcji ratunkowej uwolnienia nastolatków, uwięzionych w zalanej jaskini. Dwunastu chłopców z drużyny piłkarskiej, wraz z trenerem, wyrusza do położonej na północy Tajlandii jaskini Tham Luang. Jej podziemne korytarze ciągną się kilometrami setki metrów pod ziemią. W pewnym momencie nadchodzi potężny monsun i deszczowa woda zalewa wejście do jaskini, a następnie zatapia kolejne jej odcinki. Chłopcy zostają odcięci od świata i uwięzieni cztery kilometry pod powierzchnią. Kiedy rodziny orientują się, że nastolatkowie nie wrócili do domu, zawiadamiają służby. Rozpoczyna się zakrojona na szeroką skalę międzynarodowa akcja ratunkowa. Do Tham Luang zjeżdżają m.in. amerykańscy komandosi i doświadczeni nurkowie jaskiniowi. Wieść o prowadzonej akcji rozchodzi się w okamgnieniu, a jej postępy obserwuje cały świat. Dopiero po 9 dniach ratownikom udaje się zlokalizować zaginionych. To jednak dopiero początek niezwykle trudnej operacji. Teraz każdego z chłopców oraz ich trenera trzeba będzie wydostać przez ciasne, zalane wodą tunele jaskini. W sytuacji, gdy kończy się tlen, a rwący prąd wody grozi śmiercią, każdy przebyty metr staje się prawdziwą walką o życie.
REŻYSERIA: Tom Waller OBSADA: Jim Warny, Ekawat Niratworapanya, James Edward Holley
28 LUTEGO
SONIC. SZYBKI JAK BŁYSKAWICA (Sonic the Hedgehog)
REŻYSERIA: Jeff Fowler OBSADA: Jim Carrey, James Marsden, Neal McDonough
28 LUTEGO
SWINGERSI (Swingersi)
Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego "raz w miesiącu"? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów. Dorota marzy o namiętności jak w "Pięćdziesięciu twarzach Greya", ale jej partner Andrzej zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli. Idealna para z show-biznesu - Iwona i Fabian, w pogoni za nowymi followersami i lajkami, jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę. Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża. Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach.
REŻYSERIA: Andrejs Ekis OBSADA: Ilona Ostrowska, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan
28 LUTEGO
W LABIRYNCIE (L'uomo del labirinto)
Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Z pomocą policyjnego profilera, doktora Greena (Dustin Hoffman), próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu - więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Równocześnie sprawcę próbuje odnaleźć bezkompromisowy detektyw, Bruno Genko (Toni Servillo). Potwór, który uwięził dziewczynę wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do umysłu Samanthy. Zaczyna się polowanie na oprawcę.
REŻYSERIA: Donato Carrisi OBSADA: Dustin Hoffman, Toni Servillo, Valentina Belle
28 LUTEGO
WSZYSTKOWIDZĄCA 2 (Skammerens datter II: Slangens Gave)
Druga część przygód Diny, która odziedziczyła po matce magiczną moc wydobywania z ludzi najgłębszych sekretów. Tym razem Wszystkowidząca, z pomocą dopiero co poznanego ojca, musi ocalić swoją rodzinę. Problem w tym, że ojciec jest mistrzem czarnej magii, którego moc sprawia, że ludzie widzą i wierzą w rzeczy, które nie są prawdziwe. Przed Diną czas na ostateczne zaakceptowanie swojej mocy i przełamanie nieufności wobec ojca. Tylko tak uda jej się uratować rodzinę.
REŻYSERIA: Ask Hasselbalch OBSADA: Rebecca Emilie Sattrup, Jakob Oftebro, Allan Hyde