Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

6 KWIETNIA
BEZLITOSNY (The Merciless)
Narkotykowy boss z koreańskiego półświatka Jae-ho odsiaduje wyrok w więzieniu. Podczas odbywania kary podporządkowuje sobie współwięźniów i strażników. Pewnego dnia do zakładu karnego trafia Hyeon-soo. Młody chłopak zaprzyjaźnia się z doświadczonym gangsterem. Po wyjściu na wolność obaj mężczyźni łączą siły i opanowują rynek narkotykowy w Seulu. Będąc na szczycie syndykatu zbrodni ich wzajemna lojalność zostanie wystawiona na próbę.
REŻYSERIA: Sung-hyun Byun OBSADA: Kyung-gu Sol, Si-wan Im, Kyoung-Young Lee
6 KWIETNIA
LATO 1993 (Estiu 1993)
"Lato 1993" to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simon z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania. "Lato 1993" to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie - wystarczy się rozejrzeć.
REŻYSERIA: Carla Simon OBSADA: Laia Artigas, Bruna Cusí, David Verdaguer
6 KWIETNIA
LUIS I OBCY (Luis & the Aliens)
"Luis i obcy" to historia przyjaźni chłopca i trójki przezabawnych kosmitów, którzy na Ziemię przybyli i... kompletnie się pogubili. 12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec, Armin - ufolog, całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na ich planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.
REŻYSERIA: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein OBSADA: Jarosław Boberek, Klaudiusz Kaufmann, Paweł Domagała
6 KWIETNIA
MARIA MAGDALENA (Mary Magdalene)
"Maria Magdalena" to głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. Biblijna biografia opowiada historię Marii (Rooney Mara), młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu, kierowanego przez Jezusa z Nazaretu (Joaquin Phoenix). Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem.
REŻYSERIA: Garth Davis OBSADA: Rooney Mara, Joaquin Phoenix, Chiwetel Ejiofor
6 KWIETNIA
PIĘKNA I BESTIE (Aala Kaf Ifrit)
"Piękna i bestie" to wstrząsający dreszczowiec o młodej kobiecie, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Podczas studenckiej imprezy Mariam, młoda Tunezyjka, spotyka tajemniczego Youssefa, z którym decyduje się opuścić lokal. Rozpoczyna się długa noc, podczas której Mariam będzie musiała walczyć o swoją godność. Tylko jak uzyskać sprawiedliwość, gdy prawo jest po stronie prześladowców?
REŻYSERIA: Kaouther Ben Hania OBSADA: Mariam Al Ferjani, Ghanem Zrelli, Neder Ghouati
6 KWIETNIA
PLAYER ONE (Ready Player One)
Rzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie. Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że żyje tylko gdy ucieka do OASIS - wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie. W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Ekscentryczny geniusz, James Halliday (Mark Rylance), który stworzył OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum. Wade i jego przyjaciele, znani jako "Wielka Piątka" podejmują wyzwanie, polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie - pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw - czeka ich zadanie ważniejsze niż sam konkurs. Muszą ocalić OASIS i cały świat.
REŻYSERIA: Steven Spielberg OBSADA: Tye Sheridan, Ben Mendelsohn, Olivia Cooke
6 KWIETNIA
TOMB RAIDER (Tomb Raider)
Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?
REŻYSERIA: Roar Uthaug OBSADA: Alicia Vikander, Dominic West, Kristin Scott Thomas
6 KWIETNIA
TWARZ (Twarz)
Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. Na południu Polski żyje młody mężczyzna - Jacek. Mieszka na wsi z siostrą i rodziną. Jest fanem zespołu Metallica. Nosi długie włosy i wąsy oraz skórzane spodnie i dżinsową kamizelkę z logo zespołu na plecach. We wsi mają go za dziwaka. W rzeczywistości jednak jest człowiekiem wesołym, kochającym ludzi, zwierzęta i wszystko dookoła. Niedawno znalazł dziewczynę. Z Dagmarą planują wspólną przyszłość, zaręczyli się. Jednak z góry ustalony bieg życia Jacka zakłóca nieszczęśliwy wypadek. Podczas prac na budowie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski, bohater - po upadku z dużej wysokości - traci swoją twarz. Po długim pobycie w szpitalu Jacek wraca do domu. Z nową twarzą, bo ekipie lekarzy udało się dokonać prekursorskiej operacji przeszczepu. Bohater na chwilę staje się gwiazdą mediów, choć jego nowej twarzy daleko do doskonałości. Wszystkiego musi uczyć się od nowa: jak mówić, jeść, uśmiechać się. Pomaga mu w tym siostra, która jako jedyna wciąż wierzy, że Jacek będzie szczęśliwy, niezależnie od tego jak wygląda.
REŻYSERIA: Małgorzata Szumowska OBSADA: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol
13 KWIETNIA
CICHE MIEJSCE (A Quiet Place)
"Ciche miejsce" to wstrząsająca opowieść o czteroosobowej rodzinie Abbotów, zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy - bez używania słów, czy choćby najmniejszego dźwięku. Całe ich życie, w ciągłym nieprzerwanym napięciu, koncentruje się na tym, by nie wydawać i nie generować żadnego odgłosu. Każdy bowiem może okazać się dla nich śmiertelny, po tym jak tajemnicze istoty, reagujące na każdy dźwięk, zagrażają przetrwaniu ludzi. Jeśli cię usłyszą, wytropią cię...
REŻYSERIA: John Krasinski OBSADA: Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds
13 KWIETNIA
HURAGAN (The Hurricane Heist)
Nadciąga ekstremalnie silny huragan, który z łatwością porywa samochody, domy, a nawet kontenerowce. Tego samego dnia do skarbca w położonej na wybrzeżu bazie wojskowej trafia 600 milionów dolarów. Pod osłoną żywiołu, doskonale zorganizowana grupa bandytów dokonuje napadu na militarną placówkę i próbuje dostać się do zamkniętych w sejfie pieniędzy. Jedyną osobą, która zna kod jest Casey (Maggie Grace), agentka rządowa. Kobieta zrobi wszystko, aby gotówka nie wpadła w niepowołane ręce. Z pomocą przychodzą jej: specjalista od huraganów, Will oraz jego brat, były wojskowy, Breeze. Ponad 25 lat temu obaj mężczyźni przeżyli równie potężną wichurę, która zrównała ich rodzinne miasto z ziemią. Teraz przyszedł czas na rewanż.
REŻYSERIA: Rob Cohen OBSADA: Toby Kebbell, Maggie Grace, Ryan Kwanten
13 KWIETNIA
NIEWIDZIALNE (Niewidzialne)
Spod podłogi starej szwalni wydobywają się ludzkie jęki, płacze i wołania. Zaciek na zagrzybionej ścianie przybiera coraz bardziej niepokojące kształty. W śmietniku na podwórku odkryta zostaje makabryczna tajemnica. W tej scenerii trzy szwaczki, trzy pokolenia kobiet, trzy podejścia do życia i wreszcie trzy mroczne tajemnice. Niejako w przeciwwadze mamy tu również młodego, inteligentnego i wykształconego Krojczego oraz tajemniczą Marię Miracle, symbol szczęścia i luksusu z "lepszego świata". Czy zamknięte w małej ciemnej suterenie kobiety, "niewidzialne" dla społeczeństwa i wyzyskiwane przez nieobecnego pracodawcę zdają sobie sprawę, że ta niemal niewolnicza praca daje im poczucie sensu i przynależności społecznej? Co czeka je, kiedy pozwolą sobie na przekroczenie granicy pokory?
REŻYSERIA: Paweł Sala OBSADA: Natalia Rybicka, Aleksandra Popławska, Sandra Korzeniak
13 KWIETNIA
NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO (You Were Never Really Here)
Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na "Taksówkarza" film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay. Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa. "Nigdy cię tu nie było" to historia pełnego sprzeczności mężczyzny z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.
REŻYSERIA: Lynne Ramsay OBSADA: Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonow
13 KWIETNIA
PIOTRUŚ KRÓLIK (Peter Rabbit)
Fantastyczne przygody jedynego takiego na świecie - złośliwego Piotrusia Królika! Niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa. Na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii "Piotruś Królik" wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom - być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne).
REŻYSERIA: Will Gluck OBSADA: Rose Byrne, Domhnall Gleeson
13 KWIETNIA
PÓŁ NA PÓŁ (Garde alternee)
Szalona francuska komedia o dwóch kobietach, które kochają tego samego mężczyznę. Sandrine po kilkunastu latach małżeństwa dowiaduje się, że jej mąż ma romans. Nie chce zemsty, ale układu z jedną zasadą: podzieli się mężem z jego kochanką. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Bohaterowie komedii "Pół na pół" zawierają między sobą właśnie taką umowę. Kobiety zaczynają wymieniać się mężczyzną regularnie, co tydzień. I dopiero teraz zacznie się prawdziwa rywalizacja o jego względy, w której wszystkie chwyty są dozwolone. A co na to Jean? Czy zaistniała sytuacja pozwoli całej trójce spojrzeć na swoje związki na nowo?
REŻYSERIA: Alexandra Leclere OBSADA: Didier Bourdon, Valerie Bonneton, Isabelle Carre
13 KWIETNIA
ZNIKASZ (Du forsvinder)
Sympatyczny i spokojny dyrektor szkoły zaczyna zmieniać się nie do poznania. Staje się nieobliczalnym, działającym poza prawem i budzącym strach psychopatą. Po jednym z ekscesów mężczyzna spada z klifu, a lekarze odkrywają u niego guza mózgu, który doprowadził do zmiany osobowości. Bohater musi jednak zostać rozliczony za swoje czyny. Powstaje dylemat, czy choroba może być usprawiedliwieniem dla popełnionych przestępstw? Fenomenalne kino, które stawia pytanie o to, na ile jesteśmy podporządkowani własnej biologii, a na ile świadomie kierujemy się własną wolą.
REŻYSERIA: Peter Schonau Fog OBSADA: Trine Dyrholm, Nikolaj Lie Kaas, Michael Nyqvist
13 KWIETNIA
ŻYCZENIE ŚMIERCI (Death Wish)
Paul Kersey (Bruce Willis) jako chirurg co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem. Policja jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela...
REŻYSERIA: Eli Roth OBSADA: Bruce Willis, Elisabeth Shue, Vincent D'Onofrio
20 KWIETNIA
DZIEWCZYNA WE MGLE (La ragazza nella nebbia)
W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy - zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem... lub zabójcą. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości - potrzebują spektaklu. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury. Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Kiedy coraz trudniej jest ukryć matactwa w śledztwie, sprawa przyjmuje zupełnie inny obrót.
REŻYSERIA: Donato Carrisi OBSADA: Toni Servillo, Alessio Boni, Lorenzo Richelmy
20 KWIETNIA
NIE JESTEM CZAROWNICĄ (I Am Not a Witch)
Uznana za czarownicę i jako sierota bezbronna wobec oskarżeń, dziewięcioletnia Shula zostaje wysłana do obozu dla wiedźm. Wykluczone ze wspólnoty, odizolowane kobiety zmuszane są do ciężkiej pracy i traktowane jako turystyczna atrakcja. Każda z czarownic ma przytwierdzoną do pleców białą szarfę - po to, by nie mogła odlecieć. W filmie taką szarfą jest realizm, za sprawą którego baśniowy magiczny świat nigdy nie traci związku z rzeczywistością. Idealnie dawkowane egzotyka i swojskość, symbolika i obyczajowy konkret, a do tego spora garść poezji, szczypta humoru oraz zjawiskowa mała Maggie Mulubwa w głównej roli - to wszystko tworzy czarodziejską filmową miksturę, działającą jeszcze długo po wyjściu z kina.
REŻYSERIA: Rungano Nyoni OBSADA: Maggie Mulubwa, Gloria Huwiler, Chileshe Kalimamukwento
20 KWIETNIA
PĘTLA (Ha-roo)
Znany lekarz wraca z długiej podróży, aby spotkać się z ukochaną córką. W drodze do domu jest świadkiem wypadku, którego ofiarą jest nie kto inny, jak jego dziecko. Nagle czas cofa się o kilka godzin, a tragiczne zdarzenie zaczyna się powtarzać. Jedynym sposobem na przerwanie morderczej pętli czasu jest uratowanie dziewczynki. Na pomoc przychodzi sanitariusz, który również przeżywa wielokrotnie ten sam dzień.
REŻYSERIA: Sun-ho Cho OBSADA: Myung-min Kim, Yo-han Byeon, Hye-Sun Shin
20 KWIETNIA
PRAWDA CZY WYZWANIE (Truth or Dare)
Nowy film wytwórni Blumhouse, odpowiedzialnej za sukces filmów "Split", "Uciekaj!" oraz przerażających serii "Naznaczony" i "Paranormal Activity". Lucy Hale i Tyler Posey w horrorze, w którym zwykła popularna gra "Prawda czy wyzwanie" zamienia się w śmiertelne zagrożenie, kiedy ktoś lub coś karze tych, którzy skłamią...
REŻYSERIA: Jeff Wadlow OBSADA: Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane
20 KWIETNIA
RAZ SIĘ ŻYJE (Gringo)
Harold wiedzie perfekcyjnie stabilne życie: ma miłą żonę, dom na przedmieściach i pracę w korporacji. Pewnego dnia ten domek z kart zaczyna walić mu się na głowę, a Harold odkrywa, że przez lata dawał się wykorzystywać i oszukiwać tym, którym ufał najbardziej. Wysłany w służbową podróż do Meksyku, wiedząc już, że ma stać się kozłem ofiarnym w pewnym grubym przekręcie, Harold postanawia odegrać się za swoje krzywdy, zdobywając przy tym sporą fortunę. Plan ma teoretycznie świetny, ale okazuje się, że świat meksykańskich karteli jest nieco bardziej skomplikowany i bezlitosny niż zakładał. Ścigany przez narko-bossa, płatnego zabójcę, swoich dawnych wspólników i FBI, Harold może liczyć tylko na siebie i pewną uroczą amerykańską turystkę, która nie skrzywdziłaby nawet muchy, a w każdym razie tak jej się dotąd wydawało.
REŻYSERIA: Nash Edgerton OBSADA: Charlize Theron, Joel Edgerton, Amanda Seyfried
20 KWIETNIA
TAM, GDZIE MIESZKA BÓG (Beyond the Sun)
"Tam, gdzie mieszka Bóg" to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie, a do tego przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii. Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Zrozumieją też, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.
REŻYSERIA: Graciela Rodriguez Gilio, Charlie Mainardi OBSADA: Kyle Breitkopf, Emma Duke, Cory Gruter-Andrew
20 KWIETNIA
"Uczciwy człowiek" to wstrząsający dramat o korupcji i niegodziwości irańskiego systemu. Bohaterem filmu jest Reza, który mieszka na wsi z żoną i synem, wiodąc spokojne życie hodowcy ryb słodkowodnych. Niestety duża prywatna firma, powiązana z rządem, zmusza mężczyznę do zamknięcia jego małego biznesu. Reza ma wybór, albo zaprzestania swojej działalności, albo przyłączy się do korporacji. Swoim nowym filmem Rasoulof stawia ważne pytanie: czy w Iranie w ogóle możliwa jest taka walka z opresorem, by samemu nie pobrudzić sobie rąk?
REŻYSERIA: Mohammad Rasoulof OBSADA: Reza Akhlaghirad, Soudabeh Beizaee, Nasim Adabi
20 KWIETNIA
WIELKA WYPRAWA OSKARA (Oskars Amerika)
Oskar ma wielkie marzenie - spędzić wakacje z mamą na amerykańskiej prerii. Jednak zamiast tego na całe lato zostaje wysłany na wieś do swego zgryźliwego i kłótliwego dziadka. W tym czasie jego mama ma znaleźć pracę w Ameryce. Dziadek Oskara jest dziwakiem, który rozmawia głównie ze swoim kucykiem. Jednak pomimo tego Oskar zaprzyjaźnia się z dziadkiem. Czas mija, a mama Oskara nie wraca. Dziadek i Oskar obmyślają szalony plan - postanawiają przepłynąć Ocean Atlantycki łodzią i w Ameryce odnaleźć mamę Oskara.
REŻYSERIA: Torfinn Iversen OBSADA: Torstein Bjorklund, Jorgen Langhelle, Bjorn Sundquist
20 KWIETNIA
WYSPA PSÓW (Isle of Dogs)
"Wyspa psów" to historia Atari Kobayashi, 12-letniego podopiecznego skorumpowanego burmistrza Kobayashi. Kiedy na mocy rozporządzenia wszystkie domowe psy z miasta Megasaki zostają zesłane na wielkie wysypisko śmieci, Atari wyrusza samotnie miniaturowym turbośmigłowcem na Wyspę psów, by odnaleźć swojego ukochanego psa Ciapka. Tam z pomocą watahy nowych czworonogich przyjaciół rozpoczyna epicką podróż, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.
REŻYSERIA: Wes Anderson OBSADA: Bryan Cranston, Koyu Rankin, Edward Norton
20 KWIETNIA
ZŁE PSY (Bent)
Główny bohater zostaje wrobiony. Od tej chwili żyje pragnieniem zemsty, zmuszony wybierać pomiędzy prawdą, którą zna i dowodami kwestionującymi tę prawdę, a miłością swojego życia. Danny Gallagher (Karl Urban) to skompromitowany detektyw z wydziału narkotyków. Po wyjściu z więzienia chce odzyskać dobre imię i ustalić, co wydarzyło się w noc, która skończyła się śmiercią dla partnera, a dla niego wyrokiem. O pomoc zwraca się do emerytowanego policjanta, Murthy (Andy Garcia), niegdyś jego mentora, który całe życie walczył z korupcją. Sytuacja zmusza Gallaghera także do konfrontacji z Rebeką (Sofia Vergara), agentką rządową, która może być, zarówno sojuszniczką, jak i wrogiem.
REŻYSERIA: Bobby Moresco OBSADA: Sofia Vergara, Karl Urban, Andy Garcia
26 KWIETNIA
AVENGERS: WOJNA BEZ GRANIC (Avengers: Infinity War)
"Avengers: Wojna bez granic" to wydarzenie w historii kina bez precedensu. Spektakularne starcie na śmierć i życie, przygotowywane od dekady i obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z innymi superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.
REŻYSERIA: Anthony Russo, Joe Russo OBSADA: Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr.
27 KWIETNIA
DORWAĆ GUNTHERA (Killing Gunther)
Akcja filmu dzieje się w środowisku płatnych morderców. Grupa młodych, niedoświadczonych, ale zapalonych zabójców z bronią w ręku zmusza filmowców, żeby nagrali, jak pozbywają się legendarnego w tym zawodzie Gunthera. Ale stary wyga nie pozwala się przechytrzyć. Gunther postanawia uczynić życie młodych wilczków piekłem na ziemi. Tak oto myśliwi stają się zwierzyną łowną, a film opowieścią o tym, kto kogo prześcignie.
REŻYSERIA: Taran Killam OBSADA: Cobie Smulders, Arnold Schwarzenegger, Taran Killam
27 KWIETNIA
ŚMIERĆ STALINA (The Death of Stalin)
Bardzo niepoprawna politycznie komedia o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. Dobra zmiana to przeżytek. Czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin - dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Wśród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, ale plany innych mogą zrujnować kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam cel - nie dać się zabić i jakimś cudem przetrwać chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.
REŻYSERIA: Armando Iannucci OBSADA: Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Jeffrey Tambor