Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

5 PAŹDZIERNIKA
DOTKNIJ NIEBA (I Can Only Imagine)
Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie talent muzyczny. Zachęcany przez swoją dziewczynę, Shannon, Bart postanawia dołączyć do lokalnego zespołu. Grupa przyjmuje nazwę MercyMe i wyrusza w trasę po Ameryce. Pierwsze koncerty nie zwiastują sukcesu. Sceptyczni wobec zespołu są, zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszystko zmienia się po jednym z występów. Bart, który właśnie dowiedział się o chorobie ojca i poważnie rozważa odejście z zespołu, siada samotnie z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei powstaje "I Can Only Imagine" - największy religijny hit w dziejach amerykańskiej muzyki.
REŻYSERIA: Andrew Erwin, Jon Erwin OBSADA: Dennis Quaid, J. Michael Finley, Brody Rose
5 PAŹDZIERNIKA
DZIEŃ, W KTÓRYM MÓJ OJCIEC STAŁ SIĘ KRZAKIEM (Toen mijn vader een struik werd)
Dziesięcioletnia Toda mieszka nad piekarnią z tatą i babcią. Jest radosną i rezolutną dziewczynką, która uwielbia pomagać tacie piec chleb i wymyślać nazwy nowych pysznych ciastek. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Jej ojciec zostaje niespodziewanie wezwany, by bronić swój kraj. Toda musi wyruszyć w trudną, pełną przygód podróż do sąsiedniego państwa, gdzie mieszka jej mama. Po drodze spotyka dziwnych ludzi i doświadcza absurdalnych sytuacji, ale znajduje także nowego przyjaciela. Film pokazuje okrucieństwo konfliktów zbrojnych oczyma niewinnego dziecka. To uniwersalna, pełna ciepła i humoru opowieść o dorastaniu, ucieczce przed wojną i poszukiwaniu bezpieczeństwa.
REŻYSERIA: Nicole van Kilsdonk OBSADA: Celeste Holsheimer, Matsen Montsma, Teun Kuilboer
5 PAŹDZIERNIKA
HARD PAINT (Tinta Bruta)
Młody chłopak pod nickiem NeonBoy rozbiera się za pieniądze przed kamerką internetową. Jego znakiem rozpoznawczym jest świecąca farba, którą oblewa swoje ciało. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś naśladuje jego występy.
REŻYSERIA: Filipe Matzembacher, Marcio Reolon OBSADA: Shico Menegat, Bruno Fernandes, Guega Peixoto
5 PAŹDZIERNIKA
KOPCIUSZEK. HISTORIA PRAWDZIWA (Cinderella and Secret Prince)
Po przybyciu na królewski bal, Kopciuszek i jej przyjaciele odkrywają sekret, który może wstrząsnąć światem baśni. Okazuje się, że prawdziwy książę został zamieniony w mysz, a jego miejsce na dworze zajął oszust, kontrolowany przez podstępną wiedźmę. Aby uratować księcia i pokonać siły zła, Kopciuszek uda się w niezwykłą zaczarowaną podróż. Wspierana przez wiernych towarzyszy, trzy myszki i rezolutną czarodziejkę, dzielna bohaterka zrobi wszystko, by przywrócić ład w królestwie.
REŻYSERIA: Lynne Southerland OBSADA: Stephanie Sanditz, Kirsten Day
5 PAŹDZIERNIKA
MŁODOŚĆ ASTRID (Unga Astrid)
W swoim filmie "Młodość Astrid" Pernille Fischer Christensen przedstawia Astrid Lindgren jako silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową. Astrid i jej rodzeństwo dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienność kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności. Rodzice pozwalają Astrid uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji. Reinhold Blomberg, nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Może się zdawać, że z wzajemnością, jednak kiedy Astrid zachodzi w ciążę, podejmuje ważną decyzję - nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, postanawia sama zająć się sobą, a z czasem także swoim synem, Lassem.
REŻYSERIA: Pernille Fischer Christensen OBSADA: Alba August, Maria Bonnevie, Trine Dyrholm
5 PAŹDZIERNIKA
NINA (Nina)
Małżeństwo Niny (Julia Kijowska), trzydziestoparoletniej nauczycielki przechodzi kryzys. Od lat starają się o dziecko. Kolejne próby nie przynoszą rezultatu. Postanawiają więc poszukać surogatki. Tak poznają Magdę. Wydaje się idealną kandydatką. Nie wiedzą jednak, że jest lesbijką. Do czasu. Między kobietami rodzi się uczucie. "Nina" to historia nieoczekiwanej miłości, gdzie przegrani i wygrani stoją po tej samej stronie. Gdzie świat nie dzieli się na złych i dobrych, hetero- i homoseksualnych. To opowieść o gwałtownej miłości, której tradycyjne podziały nie interesują.
REŻYSERIA: Olga Chajdas OBSADA: Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka
5 PAŹDZIERNIKA
SERCE NIE SŁUGA (Serce nie sługa)
"Serce nie sługa" to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny "Piotruś Pan" i łamacz damskich serc. Po kolejnej upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim czy trwa wiecznie?
REŻYSERIA: Filip Zylber OBSADA: Roma Gąsiorowska, Paweł Domagała, Magdalena Różczka
5 PAŹDZIERNIKA
VENOM (Venom)
Venom, obcy symbiont, jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela wychodzi z cienia, wchodząc w ciało i osobowość Eddiego Brocka (Tom Hardy). Jako dziennikarz, Eddie próbował zdemaskować niecne działania słynnej firmy Life Foundation, prowadzonej przez naukowca Carltona Drake'a (Riz Ahmed). Przez lata stało się to jego obsesją, zniszczyło mu karierę oraz związek z Anne (Michelle Williams). Kiedy jeden z eksperymentów Drake'a - obcy Venom, scala się z ciałem Brocka, ten otrzymuje supermoce i zdolność robienia wszystkiego, czego tylko zapragnie. Wynaturzony, mroczny, nieprzewidywalny, agresywny Venom w ciele Brocka sprawia, że Eddie próbuje zapanować nad nowymi mocami, choć jednocześnie są one kuszące i inspirujące. Jeden i drugi starają się przejąć kontrolę nad sobą nawzajem i dostać to, czego chcą, coraz bardziej spajając się ze sobą.
REŻYSERIA: Ruben Fleischer OBSADA: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed
5 PAŹDZIERNIKA
WIEŚ PŁYWAJĄCYCH KRÓW (Wieś pływających krów)
REŻYSERIA: Katarzyna Trzaska OBSADA:
12 PAŹDZIERNIKA
7 UCZUĆ (7 uczuć)
Strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość, wstyd. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy - jak większość z nas - miał spory problem z nazywaniem, towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca - jak się okazuje - beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
REŻYSERIA: Marek Koterski OBSADA: Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz
12 PAŹDZIERNIKA
HOTEL TRANSYLWANIA 3 (Hotel Transylvania 3)
Bohaterowie upiornie zabawnej komedii powracają! Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku - od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.
REŻYSERIA: Genndy Tartakovsky OBSADA: Adam Sandler, Selena Gomez, Andy Samberg
12 PAŹDZIERNIKA
KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW (Captain Morten and the Spider Queen)
10-letni Morten pragnie być marynarzem, tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa. Szczególnie gdy nie jest się jedynym członkiem załogi. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Czeka go mnóstwo przygód i wyzwań, które udowodnią, że samodzielność i umiejętność brania steru w swoje ręce nie jest definiowana wiekiem, ale niepohamowaną wiarą w marzenia.
REŻYSERIA: Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt OBSADA: Ciaran Hinds, Brendan Gleeson, Michael McElhatton
12 PAŹDZIERNIKA
ŹLE SIĘ DZIEJE W EL ROYALE (Bad Times at the El Royale)
Znajdujący się na granicy Kalifornii i Nevady El Royale, na zachód emanuje ciepłem i słońcem, zaś na wschód nadzieją i nowymi możliwościami, niczym punkt, w którym przeszłość zderza się z przyszłością. Swego czasu modne miejsce nad jeziorem Tahoe, w którym najbardziej znane gwiazdy i politycy spotykali się w kasynie, barze, bungalowach oraz basenie kurortu, teraz świeci pustkami. W lobby El Royale, już nie tak olśniewającym i gwarnym jak niegdyś, spotykają się Ojciec Daniel Flynn (Jeff Bridges), wokalistka soulowa Darlene Sweet (Cynthia Erivo), komiwojażer Laramie Seymour Sullivan (Jon Hamm), hippiska Emily Summerspring (Dakota Johnson), jej siostra Rose (Cailee Spaeny), manager Miles Miller (Lewis Pullman) oraz tajemniczy Billy Lee (Chris Hemsworth). W trakcie jednej pamiętnej nocy każdy z nich dostanie ostatnią szansę na odkupienie... zanim rozpęta się piekło.
REŻYSERIA: Drew Goddard OBSADA: Jeff Bridges, Dakota Johnson, Jon Hamm
19 PAŹDZIERNIKA
53 WOJNY (53 wojny)
Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak lęk o życie Witka staje się coraz bardziej dojmujący. Zaczyna szykować się na najgorsze...
REŻYSERIA: Ewa Bukowska OBSADA: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Kinga Preis
19 PAŹDZIERNIKA
CLIMAX (Climax)
"Climax" to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noe. Najnowsze dzieło reżysera "Love", "Nieodwracalne" i "Wkraczając w pustkę" stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją "Step Up". Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny psychodeliczny trip. Gaspar Noe w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony.
REŻYSERIA: Gaspar Noe OBSADA: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub
19 PAŹDZIERNIKA
DONBASS (Donbass)
Siergiej Łoźnica w najnowszym filmie "Donbas" w hipnotycznym, pełnym groteski stylu zabiera nas w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie. Noworosja - państwo-widmo, rządzone przez watażków, istniejące tylko dzięki wsparciu mitycznej matki-Rosji. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. Łoźnica zrobił film na wskroś nowoczesny. Odwołuje się do tego, jak dziś postrzegamy świat - często pokawałkowany na dziesiątki filmików, które scrollujemy z rosnącą obojętnością. Film podzielony na 13 segmentów, będący galerią osobliwych postaci, zmierza ku szokującemu finałowi.
REŻYSERIA: Siergiej Łoźnica OBSADA: Valeriu Andriuta, Evgeny Chistyakov, Georgiy Deliev
19 PAŹDZIERNIKA
JAK PIES Z KOTEM (Jak pies z kotem)
Najnowszy film Janusza Kondratiuka to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci, Andrzej nagle zachoruje, młodszy - pomimo różnic i muru nieporozumień, jaki przez lata wyrósł między nimi - podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.
REŻYSERIA: Janusz Kondratiuk OBSADA: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Aleksandra Konieczna
19 PAŹDZIERNIKA
KSIĄŻKA LILI (El libro de Lila)
Lila, bohaterka książki dla dzieci, nagle wypada ze swojego papierowego świata i zostaje uwięziona w miejscu, do którego nie należy. Tak zaczyna się wspaniała przygoda, podczas której Lila odkrywa, że jedyną osobą, która może ją uratować jest Ramon, właściciel książki, z której wypadła. Niestety Ramon nie czytał jej od wielu lat. Co gorsza, nie jest już małym chłopcem i dawno przestał wierzyć w fantazje. Lila i jej przyjaciółka Manuela wyruszają w niebezpieczną podróż po Pustyni Utraconych Wspomnień, by dowiedzieć się, co wydarzyło się w życiu Ramona. Czym zakończy się ich przygoda?
REŻYSERIA: Marcela Rincon OBSADA: Leonor Gonzalez Mina, Jorge Herrera
19 PAŹDZIERNIKA
PIERWSZY CZŁOWIEK (First Man)
W filmie "Pierwszy człowiek" zobaczymy kulisy pierwszej udanej misji człowieka na Księżyc. Twórcy skupili się na żmudnych przygotowaniach Neila Armstronga do historycznej misji Apollo 11. Obraz powstał na motywach książki Jamesa R. Hansena i przedstawia historię widzianą oczyma Neila Armstronga. Poznajemy smak triumfu, ale i cenę, jaką zapłacił on sam, jego rodzina, przyjaciele i bliscy oraz naród. Reżyser, zapraszając publiczność w wyjątkową podróż, zastanawia się, czy cena ta warta była niekwestionowanego sukcesu.
REŻYSERIA: Damien Chazelle OBSADA: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke
19 PAŹDZIERNIKA
UWOLNIJ MNIE (Liberami)
Film dokumentalny pokazujący spotkania słynnego włoskiego egzorcysty, ojca Cataldo Migliazzo z opętanymi. Dokument odkrywa mistycyzm i siłę egzorcyzmów oraz rolę, jaką odgrywają we współczesnym społeczeństwie, poszukującym lekarstwa na różne dolegliwości - fizyczne, umysłowe czy duchowe.
REŻYSERIA: Federica Di Giacomo OBSADA: Andrea Osvaldo Sanguigni, Federica Di Giacomo
19 PAŹDZIERNIKA
Z PERSPEKTYWY PARYŻA (Mes provinciales)
Pełen oczekiwań Etienne przenosi się z Lyonu do Paryża, by studiować reżyserię filmową na Sorbonie. Na studiach Etienne poznaje Jean-Noela i Mathiasa, podobnie jak on pasjonatów kina, którzy również przybyli do metropolii z mniejszych miast. Nowi przyjaciele wspólnie omawiają kanon filmowy, czytają teksty Flauberta i Pasoliniego, słuchają Bacha i Mahlera. Sympatyczny ekstrawertyk Jean-Noel pomaga nieśmiałemu Etienne'owi zyskać pewność siebie. Z kolei Mathias jest wycofany, powściągliwy i tajemniczy, a do tego ma nawyk znikania na całe tygodnie. Nikt też nigdy nie widział żadnego filmu studenckiego Mathiasa. Niepokój Etienne'a wzrasta, kiedy przypadkowo odkrywa, że kolegę łączy coś z Annabelle, młodą idealistką i współlokatorką Etienne'a, w której chłopak sekretnie się kocha. Jean-Paul Civeyrac przejmująco opowiada o pierwszym poważnym zetknięciu się młodych ludzi ze sztuką i życiem.
REŻYSERIA: Jean-Paul Civeyrac OBSADA: Andranic Manet, Diane Rouxel, Jenna Thiam
19 PAŹDZIERNIKA
ZWYCZAJNA PRZYSŁUGA (A Simple Favor)
Stephanie jest uroczą, ale dość naiwną młodą mamą, dla której szczytem występku i ryzykanctwa jest przejście przez ulicę na czerwonym świetle. Emily zaś to piękna wyzwolona kobieta sukcesu, która trzyma życie za rogi. Panie poznają się w szkole swoich synów i natychmiast się zaprzyjaźniają. Przyjaciółki muszą się wspierać, więc Stephanie zgadza się pewnego dnia odebrać ze szkoły synka Emily. Byłaby to jedynie zwyczajna przysługa, gdyby nie fakt, że Emily nie pojawia się, by odebrać dziecko. I to przez kilka kolejnych dni. Dobro­duszna Stephanie postanawia pomóc przystojnemu mężowi Emily w poszukiwaniach żony. Wkrótce okaże się, jak mało wiedziała o swojej najlepszej przyjaciółce.
REŻYSERIA: Paul Feig OBSADA: Blake Lively, Anna Kendrick, Henry Golding
26 PAŹDZIERNIKA
BERGMAN - ROK Z ŻYCIA (Bergman - ett ar, ett liv)
W 1957 roku Ingmar Bergman awansował do panteonu kina - wtedy to swoją premierę miały stworzone przez niego arcydzieła: "Siódma pieczęć" i "Tam, gdzie rosną poziomki". Film Jane Magnusson prezentuje kulisy tego przełomowego czasu w życiu reżysera. Stworzony przez nią portret nie jest jednak kolejną laurką - na zasłużone nagrody i uznanie cieniem kładą się mitomania, despotyzm i egoizm Bergmana.
REŻYSERIA: Jane Magnusson OBSADA: Ingmar Bergman, Lena Endre, Thorsten Flinck
26 PAŹDZIERNIKA
DUCH ŚMIERCI (Found footage 3D)
REŻYSERIA: Steven DeGennaro OBSADA: Carter Roy, Alena von Stroheim, Chris O'Brien
26 PAŹDZIERNIKA
DZIEWCZYNA W SIECI PAJĄKA (The Girl in the Spider's Web)
"Dziewczyna w sieci pająka" to wielki kinowy powrót Lisbeth Salander, bohaterki kultowej powieści z jednego z największych bestsellerów książkowych naszych czasów - cyklu powieści Stiega Larssona. Autorem "Dziewczyny w sieci pająka" (w Polsce książka ukazała się pod tytułem "Co nas nie zabije") jest David Lagercrantz, który po śmierci Larssona, zgodnie z wolą spadkobierców, podjął się kontynuacji przebojowej serii.
REŻYSERIA: Fede Alvarez OBSADA: Claire Foy, Sylvia Hoeks, Lakeith Stanfield
26 PAŹDZIERNIKA
HALLOWEEN (Halloween)
Jamie Lee Curtis powraca w ikonicznej roli Laurie Strode, by w ostatecznej rozgrywce stawić czoła Michaelowi Myersowi, zamaskowanej postaci, która prześladuje ją, od kiedy udało jej się uciec z morderczej zabawy halloweenowej cztery dekady temu.
REŻYSERIA: David Gordon Green OBSADA: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak
26 PAŹDZIERNIKA
I ODPUŚĆ NAM NASZE DŁUGI (Rimetti a noi i nostri debiti)
Guido (Claudio Santamaria) nie może pozbierać się po tym, jak firma, w której pracował ogłosiła bankructwo. Samotny mężczyzna szybko popada w długi. Na domiar złego traci również kolejną pracę. Ścigany przez wierzycieli pociesza się, spędzając wieczory w pobliskim barze, gdzie poznaje piękną barmankę, Rinę (Flonja Kodheli) oraz prowadząc rozmowy z zaprzyjaźnionym sąsiadem, Profesorem (Jerzy Stuhr), który pomaga mu w najtrudniejszych chwilach. Gdy Guido zostaje pobity przez nasłanych przez firmę windykacyjną mężczyzn, nie widząc innego wyjścia, postanawia zaproponować jej szefowi odpracowanie długu, na co ten przystaje. Przewodnikiem Guido po bezlitosnym świecie odzyskiwania długów zostaje Franco (Marco Giallini), jeden z najskuteczniejszych windykatorów w Rzymie, który - stosując niestandardowe metody wobec dłużników - odniósł w branży wielki sukces. Z początku Guido z trudem odnajduje się w środowisku Franco, jednak przyparty do muru przejmuje brutalne metody swojego mentora. Z czasem zaczyna mu się podobać nowopoznany świat, w którym pieniądze nie stanowią już problemu, a drogie restauracje stają przed nim otworem. Pozornie życie Guida wraca na właściwe tory. Mężczyzna zakochuje się z wzajemnością w Rinie, zarabia dobre pieniądze, odzyskuje pewność siebie... Czy jednak w obliczu prawdziwych ludzkich dramatów, które tracą na znaczeniu w zderzeniu z bezwzględnymi zasadami rynku windykacyjnego, Guido będzie w stanie odnaleźć prawdziwe szczęście i miłość?
REŻYSERIA: Antonio Morabito OBSADA: Claudio Santamaria, Marco Giallini, Jerzy Stuhr
26 PAŹDZIERNIKA
MAŁA CZAROWNICA (Die kleine Hexe)
Coroczny Sabat na Łysej Górze to największa atrakcja dla wszystkich czarownic. Ale Mała Czarownica ma tylko 127 lat i jest wciąż zbyt młoda, aby wziąć w nim udział. Nie przejmuje się tym jednak. Zakrada się na Łysą Górę, by podejrzeć inne czarownice. Niestety zostaje przyłapana i za karę musi w ciągu roku nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi Czarów. Mała Czarownica nie jest zbyt chętna do nauki, a zamiast niej woli czarami pomagać dzieciom. Gdy zła czarownica Rumpumpel dowiaduje się o dobrych uczynkach Małej Czarownicy, postanawia nie dopuścić jej do egzaminu. Ale tak naprawdę Mała Czarownica chce dowiedzieć się, co sprawia, że czarownica może być dobra. A taka wiedza może wstrząsnąć całym światem czarownic i zmienić go tak, że nic już nie będzie takie jak dawniej.
REŻYSERIA: Mike Schaerer OBSADA: Karoline Herfurth, Axel Prahl, Luis Vorbach
26 PAŹDZIERNIKA
MROK (The Dark)
REŻYSERIA: Justin P. Lange OBSADA: Nadia Alexander, Toby Nichols, Karl Markovics
26 PAŹDZIERNIKA
NOC POŻERA ŚWIAT (The Night Eats The World)
REŻYSERIA: Dominique Rocher OBSADA: Anders Danielsen Lie, Golshifteh Farahani, Denis Lavant
26 PAŹDZIERNIKA
OCEAN OGNIA (Hunter Killer)
Amerykański okręt z napędem atomowym, USS Toledo, dowodzony przez kapitana Joe Glassa (Gerard Butler), dociera do miejsca, w którym w nieznanych okolicznościach zatonęła rosyjska łódź podwodna. Badając kulisy katastrofy, kapitan odkrywa, że incydent nie był dziełem przypadku, ale doskonale zaplanowanym aktem terroru. Stoi za nim zbuntowany rosyjski generał, usiłujący doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Kiedy zdrajcy udaje się porwać prezydenta Rosji, a świat pogrąża się w chaosie, Glass sprzymierza się z odziałem US Navy Seals. Wspólnie podejmują śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich misji zależeć będzie los całego globu.
REŻYSERIA: Donovan Marsh OBSADA: Gerard Butler, Gary Oldman, Billy Bob Thornton
26 PAŹDZIERNIKA
PORONIONY (Still/born)
REŻYSERIA: Brandon Christensen OBSADA: Christie Burke, Jesse Moss, Rebecca Olson
26 PAŹDZIERNIKA
SIEDEM LAT JEDNEJ NOCY (7 Nyeon-eui bam)
Hyun-Soo (Ryu Seung-ryong) obejmuje posadę managera ochrony w pobliżu tamy, znajdującej się w odległej wiosce Seryung. Pewnej mglistej nocy opuszcza suto zakrapianą imprezę i udaje się do tej tajemniczej miejscowości, by obejrzeć swój nowo nabyty dom. Kiedy mimo fatalnej pogody usiłuje odnaleźć właściwą drogę, okrutny pech sprawia, że na drogę niespodziewanie wybiega dziewczynka, która ginie na miejscu. Spanikowany Hyun-Soo pozbywa się ciała dziecka, wrzucając je do pobliskiego jeziora. Siedem lat później syn Hyun-Soo, Seo-Won (Kyung-pyo Go) wciąż zmaga się z falą nienawiści ze strony mieszkańców wioski, którzy nie zapomnieli o tragicznych wydarzeniach z przeszłości. Ojciec zmarłej dziewczynki, Young-Je usiłuje za wszelką cenę ostatecznie pomścić swoją córkę.
REŻYSERIA: Chang-min Choo OBSADA: Seung-ryong Ryu, Dong-Gun Jang, Kyung-pyo Go
26 PAŹDZIERNIKA
THE WORLD IS YOURS (Le monde est a toi)
Francois to drobny dealer narkotyków, który marzy o ustatkowaniu się i małym domku na przedmieściach. Chłopak chce rzucić dotychczasowe ryzykowne zajęcie i założyć mały legalny biznes w Algierii. Ma już nawet przygotowane środki, które powierzył swojej mamie (Isabelle Adjani). I tu zaczynają się kłopoty. Okazuje się, że matka przegrała wszystkie jego oszczędności w kasynie. Francois zostaje zmuszony do powrotu na przestępczą ścieżkę. Z pomocą byłej dziewczyny, której miłość chce na nowo zdobyć i byłego partnera matki, gangstera o filozoficznym podejściu do życia (Vincent Cassel), podejmuje ostatnie zlecenie, które ma odmienić jego życie.
REŻYSERIA: Romain Gavras OBSADA: Karim Leklou, Isabelle Adjani, Vincent Cassel
26 PAŹDZIERNIKA
WYLECZENI (The Cured)
REŻYSERIA: David Freyne OBSADA: Ellen Page, Sam Keeley, Tom Vaughan-Lawlor
26 PAŹDZIERNIKA
ZABIJ I ŻYJ (What Keeps You Alive)
REŻYSERIA: Colin Minihan OBSADA: Hannah Emily Anderson, Brittany Allen, Martha MacIsaac