Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

1 CZERWCA
A MOŻE BY TAK TRÓJKĄCIK? (Le trip a trois)
Pikantna komedia o erotycznych fantazjach, niezaspokojonych pragnieniach i szalonych pomysłach na okiełznanie nudy w łóżku. Gdy rutyna wkrada się do życia 34-letniej Estelle, kobieta postanawia działać. Czy propozycja trójkąta stanie się ekscytującym doświadczeniem, czy tylko wywoła niepotrzebny mętlik w niejednej głowie?
REŻYSERIA: Nicolas Monette OBSADA: Melissa Desormeaux-Poulin, Martin Matte, Romane Martins
1 CZERWCA
MARIO (Mario)
Mario gra jako napastnik w rozwijającym się klubie piłkarskim. Jako jeden z lepszych zawodników ma szansę na miejsce w drużynie. Liczy na nie także nowy w klubie Leon, który gra na tej samej pozycji i też świetnie sobie radzi. Jednak zamiast ze sobą konkurować, chłopaki zbliżają się do siebie i wkrótce zakochują się. Swoje uczucie muszą ukrywać przed kolegami z zespołu i władzami klubu.
REŻYSERIA: Marcel Gisler OBSADA: Max Hubacher, Aaron Altaras, Jessy Moravec
1 CZERWCA
PARYŻ I DZIEWCZYNA (Jeune femme)
Paula właśnie zakończyła dziesięcioletni związek i jest na skraju załamania nerwowego. Doszczętnie spłukana, w towarzystwie kota, który stanowi jej jedyny majątek, powraca po długiej nieobecności do Paryża. Poznając nowe osoby, które los stawia na jej drodze, bohaterka nabiera przekonania, że czas zacząć wszystko od nowa, ale tym razem wyłącznie na swoich zasadach.
REŻYSERIA: Leonor Serraille OBSADA: Laetitia Dosch, Souleymane Seye Ndiaye, Gregoire Monsaingeon
1 CZERWCA
PRZEBUDZENIE DUSZ (Ghost Stories)
Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor Goodman otrzymuje list. Tajemnicza notka wydaje się być napisana zza grobu. Wiadomość jest autorstwa Charlesa Camerona, sławnego badacza zjawisk nadprzyrodzonych. Człowiek ten zaginął 15 lat temu i został uznany za martwego. Cameron twierdzi w liście, że potrzebuje pomocy Goodmana, aby wspólnie rozwiązać trzy tajemnicze sprawy, których nie udało się rozwikłać od lat. W trakcie śledztwa profesor spotyka na swojej drodze trójkę osób nawiedzanych przez duchy. Każda z nich opowiada mu swoją historię. Jednak to nie opowieści same w sobie będą najbardziej przerażające, tylko prawda kryjąca się za nimi wszystkimi.
REŻYSERIA: Jeremy Dyson, Andy Nyman OBSADA: Andy Nyman, Martin Freeman, Paul Whitehouse
1 CZERWCA
PRZYGODA NELLY (Nellys Abenteuer)
Lato, wszyscy wybierają się na wspaniałe wakacje. Tylko Nelly musi jechać z rodzicami do Rumunii i od początku nie jest tak, jak sobie wymarzyła. Do tego okazuje się, że nie jest to zwykły rodzinny wyjazd. Tata nadal jest w pracy. Jakby tego było mało, nikt nie uprzedził Nelly, że mają się tu wkrótce przeprowadzić. Czy może być gorzej? Może - dziewczynka ucieka! To, co z początku wydawało się groźne, szybko staje się początkiem fascynującej przygody, która uświadamia, że pozory mogą mylić i czasem warto przedefiniować swoje priorytety.
REŻYSERIA: Dominik Wessely OBSADA: Flora Thiemann, Julia Richter, Kai Lentrodt
1 CZERWCA
WYSZCZEKANI (Show Dogs)
Max, nieco burkliwy rottweiler pracujący w oddziale K9 NYPD (specjalny oddział policji, składający się z przewodnika i jego psa), nieświadomie wplątuje agenta federalnego, Franka Mosley'a w operację złapania na gorącym uczynku przemytników małej pandy o imieniu Ling-Li. Przejęcie pandy ma mieć miejsce podczas słynnej imprezy w Las Vegas, gdzie odbywa się coroczna wystawa psów. Prestiżowy konkurs gromadzi bogaczy, a psi finalista wart jest miliony dolarów. Frank, by wziąć udział w imprezie, a więc uzyskać możliwość przeniknięcia do środowiska, musi stanąć do konkursu. Naturalnie, z psem. Dla Maxa, psa policyjnego, to nie lada wyzwanie. Nie pomaga fakt, że Max uważa Franka za nieudacznika. Wie, że obaj nie pasują do tego pełnego przepychu świata.
REŻYSERIA: Raja Gosnell OBSADA: Will Arnett, Natasha Lyonne, Ludacris
1 CZERWCA
ZIGZAG KID (Nono, het Zigzag Kind)
Nono wychowuje ojciec i jego partnerka, Gaby. Chłopiec nie znał mamy. Jego tata jest detektywem i od dzieciństwa szkoli go w tym fachu. Na dwa dni przed 13. urodzinami Nono dostaje do wykonania specjalną misję. By stać się prawdziwym detektywem, ma znaleźć w pociągu swojego nauczyciela i udać się z nim na trening. Rozpoczyna się wielka przygoda. Chłopca czeka rozwiązywanie zagadek, by zdobyć dla Gaby artefakty, o których zawsze marzyła. Nono chce też dowiedzieć się czegoś o swojej matce. Jej historia okaże się być bardziej zagmatwana, niż mógłby przypuszczać.
REŻYSERIA: Vincent Bal OBSADA: Thomas Simon, Fedja van Huet, Jessica Zeylmaker
8 CZERWCA
CZUWAJ (Czuwaj)
Thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte. Odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe szokujące oblicza.
REŻYSERIA: Robert Gliński OBSADA: Leszek Lichota, Mateusz Więcławek, Magdalena Wieczorek
8 CZERWCA
JEANNETTE. DZIECIŃSTWO JOANNY D'ARC (Jeannette, l'enfance de Jeanne d'Arc)
REŻYSERIA: Bruno Dumont OBSADA: Lise Leplat Prudhomme, Jeanne Voisin, Lucile Gauthier
8 CZERWCA
JURASSIC WORLD: UPADŁE KRÓLESTWO (Jurassic World: Fallen Kingdom)
Minęły trzy lata odkąd luksusowy park rozrywki Jurassic World został zdewastowany przez dinozaury i zamknięty. Isla Nublar jest dziś opuszczona przez ludzi, a dinozaury, które przetrwały, próbują poradzić sobie w dżungli same. Kiedy uśpiony dotąd wulkan budzi się, Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) za wszelką cenę chcą uratować pozostałe przy życiu zwierzęta. Owen próbuje odnaleźć Blue, zaginionego raptora, którego wychował. Dla Claire ocalenie dinozaurów staje się najważniejszą misją. Kiedy przybywają na wyspę, wulkan zaczyna już wyrzucać z siebie pierwsze strumienie lawy. Tymczasem Claire i Owen odkrywają spisek, mający przywrócić Ziemię do stanu, którego nie widzieliśmy od czasów prehistorycznych.
REŻYSERIA: J.A. Bayona OBSADA: Bryce Dallas Howard, Chris Pratt, James Cromewell
8 CZERWCA
MOMO (Momo)
Andre i Laurence to bezdzietna para, mieszkająca na cichych przedmieściach Paryża. Wiodą spokojne i raczej nudne życie. Pewnego dnia odkrywają w swoim domu nieproszonego gościa - mówiącego obcym dialektem dziwaka, który oznajmia im, że jest ich synem. Andre, wierząc, że padli ofiarą pomyłki lub naciągacza, nie chce mieć z nim nic wspólnego. Natomiast Laurence, w obliczu czegoś tak niewytłumaczalnego, nagle staje się matką, którą nigdy nie była i przyjmuje z otwartymi ramionami swojego odnalezionego syna, a także jego... żonę i psa. Wojna domowa jest nieunikniona.
REŻYSERIA: Vincent Lobelle, Sebastien Thiery OBSADA: Christian Clavier, Catherine Frot, Sebastien Thiery
8 CZERWCA
MUZYKANCI (Muzzikanti)
Robin i jego przyjaciele marzą o wielkiej muzycznej karierze. Niestety nie zanosi się, aby to marzenie miało się spełnić. Wszystko zmienia się, gdy "wyblakły" gwiazdor popu postanawia wrócić na scenę i przy tej okazji posłużyć się nimi. Młodzi nie mają jednak zamiaru dać się wykorzystać. Muszą tylko zdecydować, czy chcą pozostać wiernymi sobie, czy walcząc o swoje marzenia pójść na skróty. Wzorem staje się dla nich Izzi, legenda rocka. Próba sił rozgrywa się w pięknych okolicznościach beskidzkiej przyrody i towarzystwie ślicznych dziewczyn. Nad wszystkim zaś panuje wszechmocny Stefan - kimkolwiek jest.
REŻYSERIA: Dusan Rapos OBSADA: Patrik Dergel, Michalina Olszańska, Pavel Kríz
8 CZERWCA
THELMA (Thelma)
Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Thelma po raz pierwszy doświadcza miłości. Przeżywanie i uporządkowanie, związanych z dorosłością emocji, komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców - religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość? Reżyser wciąga widza w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co leży u źródeł zachowania dziewczyny i trzyma w napięciu aż do zaskakującego finału.
REŻYSERIA: Joachim Trier OBSADA: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen
8 CZERWCA
REŻYSERIA: Katja von Garnier OBSADA: Hanna Binke, Jannis Niewohner, Marvin Linke
8 CZERWCA
ZIMNA WOJNA (Zimna wojna)
"Zimna wojna" to pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a przede wszystkim pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności, są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdziela ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej, rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.
REŻYSERIA: Paweł Pawlikowski OBSADA: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza
15 CZERWCA
Kate to samotna matka, która nie poddaje się przeciwnościom losu. Pracuje na dwie zmiany, prowadzi dom i uczy się do egzaminów, by dostać wymarzoną pracę. Tymczasem zostaje zatrudniona do sprzątania jachtu, należącego do playboya, otoczonego supermodelkami i służbą. Choć Leo jest dziedzicem wielkiej fortuny, nie zamierza zapłacić jej ani grosza. Kate dostaje szansę rewanżu, gdy w trakcie nocnej imprezy rozpieszczony milioner wypada za burtę i traci pamięć. Przekonuje go, że od lat są małżeństwem i wprowadza w "prawdziwe życie" budowlańca z trójką dzieci. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, bo beztroski macho zaczyna doskonale odnajdywać się jako tata i obowiązkowy mąż. Tymczasem Kate, ku swojemu zaskoczeniu, coraz bardziej ulega jego urokowi.
REŻYSERIA: Rob Greenberg OBSADA: Eva Longoria, Anna Faris, Eugenio Derbez
15 CZERWCA
Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków oszacowano na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo - ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowopoznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.
REŻYSERIA: Fernando Leon de Aranoa OBSADA: Penelope Cruz, Javier Bardem, Peter Sarsgaard
15 CZERWCA
ODLOTOWY NIELOT (PLOEY - You Never Fly Alone)
Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Ploey. Rezolutny ptaszek szybko dorasta, ale w przeciwieństwie do rówieśników ciągle nie może nauczyć się latać. A to dopiero początek jego kłopotów! Ploey wpada w prawdziwe tarapaty, gdy w trakcie jednej z lekcji fruwania zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Kiedy rodzina i najlepsza przyjaciółka Ploey, Ploveria, pogodzeni ze stratą, migrują do ciepłych krajów, on sam, by przetrwać zimę, musi dotrzeć do Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie zimują nieloty, wspiera go Giron - sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. W końcu, osiągnąwszy swój cel, Ploey stanie przed trudnym wyborem: czy pozostać w bezpiecznej dolinie, czy też znaleźć odwagę do latania i odszukać dawno niewidzianą rodzinę?
REŻYSERIA: Arni Asgeirsson OBSADA: Jamie Oram, Harriet Perring, Iain Stuart Robertson
15 CZERWCA
PRZEMIANA (The Changeover)
Laura Chant jest nastolatką, mającą dar widzenia przyszłości. Dziewczyna na co dzień opiekuje się swoim młodszym bratem, Jacko. Pewnego dnia Laura traci chłopca z oczu. Znajduje go z podstarzałym sprzedawcą antyków, który przybija chłopcu pieczątkę na rękę. Pieczątki nie można zmyć, a chłopiec zapada na śmiertelną chorobę. Kolega ze szkoły wyjaśnia Laurze, że Jacko został opętany przez pradawnego demona. Jedynym sposobem na wypędzenie złego ducha jest przemiana Laury w wiedźmę.
REŻYSERIA: Miranda Harcourt, Stuart McKenzie OBSADA: Timothy Spall, Melanie Lynskey, Lucy Lawless
15 CZERWCA
SWEET COUNTRY (Sweet Country)
Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia Sam wraz żoną i córką zostaje najęty do pracy przez niejakiego Harry'ego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera...
REŻYSERIA: Warwick Thornton OBSADA: Hamilton Morris, Sam Neill, Bryan Brown
15 CZERWCA
TWÓJ SIMON (Love, Simon)
Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Simon jest bowiem gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia - ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia, zarówno komiczne, jak i przerażające, ale na pewno na zawsze zmieni to życie tytułowego bohatera. Film jest zabawną i autentyczną historią o dorastaniu oraz o fascynującej przygodzie, jaką jest odnajdywanie prawdziwej miłości i samego siebie.
REŻYSERIA: Greg Berlanti OBSADA: Nick Robinson, Jennifer Garner, Josh Duhamel
22 CZERWCA
DELIRIUM (Delirium)
REŻYSERIA: Dennis Iliadis OBSADA: Topher Grace, Genesis Rodriguez, Patricia Clarkson
22 CZERWCA
Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają taki obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju...
REŻYSERIA: Ari Aster OBSADA: Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff
22 CZERWCA
MAM DOŚĆ! (Kappen!)
Sandel czuje się bezpiecznie w gronie swoich rówieśników. Wszystko zmienia się, gdy dołącza do nich Emiel. Zwykła grupa przyjaciół stopniowo przekształca się w przestępczy gang. Sander orientuje się, co się dzieje, ale jest już za późno, by się wycofać. Gdy gang napada na przypadkowego chłopaka, Sandel zostaje rozpoznany jako sprawca ataku. Choć wszystkiemu zaprzecza, nie wierzy mu nikt, oprócz Indry. Dziewczyna rozumie go, bo wie, jak to jest, gdy nikt nie wierzy twoim słowom. Jest chora na tajemniczą chorobę, ale wszyscy myślą, że przesadza i histeryzuje. Co się stanie, gdy Indra odkryje, że Sandel jednak jest winny?
REŻYSERIA: Tessa Schram OBSADA: Tim Akkerman, Youp Alblas, Binck Bakker
22 CZERWCA
OCEAN'S 8 (Ocean's 8)
Pięć lat, osiem miesięcy, 12 dni. Dokładnie tyle czasu zajęło Debbie Ocean (Sandra Bullock) zaplanowanie największego skoku w jej życiu. Do jego realizacji potrzebuje pomocy najlepszych specjalistów w swoim fachu, szczególnie swojej wspólniczki, Lou Miller (Cate Blanchett). W ekipie najlepszych z najlepszych znalazły się jubilerka, Amita (Mindy Kaling) i oszustka uliczna, Constance (Awkwafina). Dołączyły do nich paserka, Tammy (Sarah Paulson), hakerka, Nine Ball (Rihanna) oraz projektantka mody, Rose (Helena Bohnam Carter). Cel to warty 150 milionów dolarów diamentowy naszyjnik. Podczas imprezy roku - Gala Met, będzie go miała na sobie światowej sławy aktorka, Daphne Kluger (Anne Hathaway). Plan wydaje się perfekcyjny, jednak nie ma w nim miejsca na najdrobniejszy błąd. Zwłaszcza że dziewczyny chcą niepostrzeżenie wynieść diamenty na oczach wszystkich zebranych.
REŻYSERIA: Gary Ross OBSADA: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway
22 CZERWCA
UPROWADZONA KSIĘŻNICZKA (Vykradena pryntsesa: Ruslan i Ludmila)
Remik i Miłka są dla siebie stworzeni. Od pierwszej chwili wiedzą, że nic nie może ich rozdzielić, nawet fakt, że ona jest księżniczką, a on skromnym wędrowcem. Ich szczęście szybko jednak zmąci podstępny plan złego czarownika, który pragnąc zdobyć nieśmiertelność porywa Miłkę. Wierzy, że pomoże mu ona w pewnym magicznym rytuale. Remik wraz z kompanią zwariowanych zwierzaków rusza ukochanej z odsieczą. Czeka go długa droga pełna niebezpieczeństw, naszpikowana czarami, pułapkami i setką kłopotów.
REŻYSERIA: Oleg Malamuzh OBSADA: Nadiya Dorofeeva, Oleksiy Zavhorodniy, Yevhen Malukha
22 CZERWCA
W CIENIU DRZEWA (Undir trenu)
Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie. Na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt. Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów. Uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu. Zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Pojawia się plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową...
REŻYSERIA: Hafsteinn Gunnar Sigurasson OBSADA: Steinbor Hroar Steinborsson, Edda Bjorgvinsdottir, Sigurdur Sigurjonsson
22 CZERWCA
ZEMSTA (Revenge)
REŻYSERIA: Coralie Fargeat OBSADA: Matilda Anna Ingrid Lutz, Kevin Janssens, Vincent Colombe
29 CZERWCA
AVA (Ava)
Opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie dziewczyny, która - być może - jest wytworem jej wyobraźni. Czas, który pozostał do końca wakacji, postanawia uczynić niepowtarzalnym. Poznany na plaży tajemniczy chłopak staje się częścią nowego świata bohaterki, która odważnie podąży za swoimi pragnieniami. Ava to kwintesencja młodości i buntu. Historia pierwszej miłości, narodzin pożądania i przebudzenia seksualnego. Film Lei Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę zbuntować się przeciwko konwencjom obyczajowym i podążać za swoją ciekawością życia i świata.
REŻYSERIA: Lea Mysius OBSADA: Noee Abita, Laure Calamy, Juan Cano
29 CZERWCA
ISABELLE I MĘŻCZYZNI (Un beau soleil interieur)
"Isabelle i mężczyźni" to komedia romantyczna o poszukiwaniu tej jedynej miłości i niełatwym nawiązywaniu relacji w dojrzałym wieku. Isabelle mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co może sama dać. Po latach rozczarowujących relacji po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Chce odszukać tę jedyną, prawdziwą i do końca życia, chociaż chyba już przestała w nią wierzyć. Spotyka na swej drodze nowego mężczyznę, przy którym przeżywa skrajne emocje - od radości i nadziei po zagubienie i smutek.
REŻYSERIA: Claire Denis OBSADA: Juliette Binoche, Xavier Beauvois, Philippe Katerine
29 CZERWCA
JESTEM TAKA PIĘKNA! (I Feel Pretty)
Renee Bennett (Amy Schumer) każdego dnia boleśnie doświadcza, jak to jest być przeciętniaczką w Nowym Jorku - mieście faworyzującym pięknych i bogatych. Wszystko zmienia się, gdy na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego, uderza się w głowę i traci przytomność. Kiedy odzyskuje świadomość i spogląda w lustro, wprost nie może uwierzyć. Jej nogi są szczupłe i opalone, włosy jedwabiste, a podbródek idealnie kształtny. Jednym słowem - jest zjawiskowo piękna! Problem w tym, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. Dla całego świata Renee nadal wygląda tak samo. Jednak bohaterka przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę. Z szarej myszki staje się wyzwoloną i pewną siebie kobietą, której śmiałość i energia robią piorunujące wrażenie na wszystkich, począwszy od jej słodkiego chłopaka, Ethana (Rory Scovel), a skończywszy na atrakcyjnej szefowej, Avery Leclair (Michelle Williams). Z czasem Renee, która śmiało pnie się po szczeblach kariery w firmie kosmetycznej, zaczyna spoglądać z wyższością na świat i innych ludzi. Czy to możliwe, żeby "stając się" piękną, dopuściła do głosu "brzydszą" część swojej osobowości?
REŻYSERIA: Abby Kohn, Marc Silverstein OBSADA: Amy Schumer, Michelle Williams, Emily Ratajkowski
29 CZERWCA
KUBA GUZIK (Jim Button and Luke the Engine Driver)
Dawno dawno temu, pośród szerokich wód oceanu była sobie maleńka wyspa z jedną linią kolejową, dwiema górami i populacją liczącą czterech mieszkańców. Pewnego dnia listonosz przywozi tam tajemniczą paczkę, w której schowany jest mały chłopczyk. Gospodarze przyjmują dziecko z otwartymi ramionami - nazywają go Kuba Guzik i opiekują się nim jak własnym. Po 10 latach jeden z mieszkańców wyspy, a zarazem najlepszy przyjaciel chłopca, postanawia w swojej niezwykłej lokomotywie opuścić wyspę. Kuba, mimo początkowego sprzeciwu maszynisty, dołącza do niesamowicie zapowiadającej się wyprawy. Chłopiec ma nadzieję, że dowie się, skąd pochodzi i kim naprawdę jest. Ogromne fale wzburzonego morza wyrzucają ich na brzeg krainy, w której rządzi cesarz Ping Pong. Okazuje się, że władca bardzo potrzebuje pomocy dwójki przyjaciół, gdyż groźni piraci porwali jego piękną córkę, księżniczkę Li Si. Bohaterowie ruszają na ratunek. Przed nimi krainy pełne smoków, wulkanów i niebezpieczeństw, których nie spodziewa się nawet największa wyobraźnia.
REŻYSERIA: Dennis Gansel OBSADA: Henning Baum, Kao Chenmin, Andy Cheung
29 CZERWCA
NA GŁĘBOKĄ WODĘ (The Mercy)
Claire i Donald Crowhurst to szczęśliwe i zakochane w sobie małżeństwo z trójką dzieci. Gdy rodzinny biznes plajtuje, by zapewnić byt rodzinie, Donald decyduje się na ryzykowny krok. Pomysłowy wynalazca postanawia wziąć udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata - Sunday Times Golden Globe. Bez doświadczenia, bez przygotowania, nie zbaczając z trasy musi przetrwać samotną podróż i wygrać wyścig. Donald za wszelką cenę chce osiągnąć sukces, którym zasłuży na podziw najbliższych. Wspierany przez ukochaną żonę i kibicujące mu dzieci wyrusza w niebezpieczną podróż. Na co zdobędzie się, by wygrać z żywiołem i nie zawieść tych, na których najbardziej mu zależy?
REŻYSERIA: James Marsh OBSADA: Colin Firth, Rachel Weisz, David Thewlis
29 CZERWCA
WIELKI, ZŁY LIS I INNE OPOWIEŚCI (Le grand mechant Renard et autres contes...)
Twórcy filmu "Ernest i Celestyna" tym razem zapraszają na wieś, która bynajmniej nie jest miejscem sielskiej ciszy i spokoju. W pierwszej historii bohaterami są Kaczka i Królik, którzy w zastępstwie bociana ze złamanym skrzydłem mają dostarczyć pewnej rodzinie niemowlę. W drugiej opowieści poznajemy niezdarnego Lisa, który codziennie - bez rezultatu - próbuje pożreć Kurę. Wilk podpowiada mu, żeby najpierw ukradł jajko, potem wyhodował sobie kurczaka i dopiero go zjadł. Plan jednak tylko z pozoru wydaje się banalnie prosty. W trzeciej części Kaczka i Królik zauważają, że na ścianie domu wisi Święty Mikołaj. Nie orientując się, że to jedynie świąteczna dekoracja, wyruszają z misją ratunkową.
REŻYSERIA: Patrick Imbert, Benjamin Renner OBSADA: Kamel Abdessadok, Jules Bienvenu, Guillaume Bouchede