Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

6 MARCA
BIAŁY, BIAŁY DZIEŃ (Hvitur, Hvitur Dagur)
"W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją" - głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, mężczyzna stara się zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. "Biały, biały dzień" to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.
REŻYSERIA: Hlynur Palmason OBSADA: Ingvar Sigurdsson, Ida Mekkín Hlynsdottir, Hilmir Snaer Gudnason
6 MARCA
CÓŻ ZA PIĘKNY DZIEŃ (A Beautiful Day in the Neighborhood)
REŻYSERIA: Marielle Heller OBSADA: Tom Hanks, Matthew Rhys, Chris Cooper
6 MARCA
JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY (Jekabs, Mimmi un runajosie suni)
Kiedy świat zmienia się nie do poznania, a dorośli pozostają bierni, pora by młodzi wzięli sprawy w swoje ręce. Czasem wystarczy się tylko dogadać. Refleksyjny Jakub i dzielna Mimmi stają w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. Kiedy koparki i buldożery wkraczają do akcji, zawiązuje się niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do stracenia! Trzeba działać! Ale nie jest to łatwe, gdy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Piękna animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku dla zwierząt, ludzi i miejsc.
REŻYSERIA: Edmunds Jansons OBSADA: Daniel Francis-Berenson, Joe Lewis
6 MARCA
NAPRZÓD (Onward)
Akcja "Naprzód", najnowszej animacji studia Disney/Pixar, rozgrywa się w świecie fantastycznym. Janko i Bogdan, dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zbadać, czy magia wciąż istnieje. Chłopcy otrzymują na 16. urodziny Janka zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie. Bracia mają 24 godziny, aby odnaleźć drugie pół ojca! Aby zaklęcie zadziałało w pełni będą musieli odszukać mapę Manticory, legendarnej nieustraszonej wojowniczki.
REŻYSERIA: Dan Scanlon OBSADA: Paweł Małaszyński, Jakub Gawlik, Aneta Todorczuk
6 MARCA
NIEWIDZIALNY CZŁOWIEK (The Invisible Man)
REŻYSERIA: Leigh Whannell OBSADA: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer
6 MARCA
PRAWDA (La verite)
Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka, Lumir (Juliette Binoche) przyjeżdża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem z Nowego Jorku do Paryża. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a ukrywana przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.
REŻYSERIA: Hirokazu Koreeda OBSADA: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke
6 MARCA
SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER (Sala samobójców. Hejter)
Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) - rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy, Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.
REŻYSERIA: Jan Komasa OBSADA: Maciej Musiałowski, Vanessa Aleksander, Agata Kulesza
27 MARCA
SAMI BEZ MAMY (10 giorni senza mamma)
Gdy zmęczona życiem rodzinnym Julia wyjeżdża na wakacje, Carlo musi przejąć wszystkie obowiązki domowe. Trójka dzieci wcale nie zamierza mu tego ułatwiać. Ba, wydaje się, że cały świat postanowił dać skoncentrowanemu na sobie mężczyźnie, niezłą nauczkę. Na szczęście Carlo potrafi wyciągnąć z niej właściwe wnioski. "Sami bez mamy" bawi do łez i uczy, co jest w życiu najważniejsze!
REŻYSERIA: Alessandro Genovesi OBSADA: Fabio De Luigi, Valentina Lodovini, Angelica Elli
WYBIERZ DZIEŃ: