Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

12 LUTEGO
CZAROWNICA MIŁOŚCI (The Love Witch)
Elaine (Samantha Robinson) to młoda piękna wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych - potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa. Niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju - odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością.
REŻYSERIA: Anna Biller OBSADA: Samantha Robinson, Jeffrey Vincent Parise, Laura Waddell
12 LUTEGO
FILONEK BEZOGONEK (Pelle Svansos)
Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu. Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności. Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi, Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów. "Filonek Bezogonek" to klasyczna przygodowa animacja o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.
REŻYSERIA: Christian Ryltenius OBSADA: Adam Palsson, Christopher Wagelin, Li Hagman
12 LUTEGO
HELMUT NEWTON. PIĘKNO I BESTIA (Helmut Newton: The Bad and the Beautiful)
Geniusz fotografii, wizjoner z piekła rodem, czy zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania, czy były one podmiotami, czy przedmiotami. Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki - Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer. Portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.
REŻYSERIA: Gero von Boehm OBSADA: Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Catherine Deneuve
12 LUTEGO
SKŁODOWSKA (Radioactive)
Młoda ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór, a niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.
REŻYSERIA: Marjane Satrapi OBSADA: Rosamund Pike, Sam Riley, Aneurin Barnard
12 LUTEGO
TYLKO ZWIERZĘTA NIE BŁĄDZĄ (Seules les betes)
Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu, najwyraźniej nie chcąc dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują, nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.
REŻYSERIA: Dominik Moll OBSADA: Denis Menochet, Laure Calamy, Damien Bonnard
26 LUTEGO
PALM SPRINGS (Palm Springs)
Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów. "Palm Springs" to inteligentna i przezabawna komedia, idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.
REŻYSERIA: Max Barbakow OBSADA: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons
26 LUTEGO
ŚCIANA CIENI (Ściana cieni)
We wschodnim Nepalu znajduje się jedna z ostatnich świętych gór Szerpów, Kumbhakarna, nazwana tak na cześć mitycznego giganta, który przez pół roku spał, a potem w wielkim głodzie pożerał wszystko, co stanęło mu na drodze. Ochroną świętego oblicza Kumbhakarny zajmują się buddyjscy mnisi i Szerpowie z wioski u podnóża góry. Tymczasem w zachodnim świecie Khumbakarna, znana jako Jannu, słynie z niezdobytej wschodniej ściany, jednego z najtrudniejszych wyzwań współczesnego alpinizmu. Akcja filmu rozpoczyna się w wiosce Kambachen, gdzie mieszka trzyosobowa rodzina Szerpów. Ojciec rodziny, Nada od lat pracuje jako tragarz wysokościowy na wyprawach. Jego żona, Dżumdo też od czasu do czasu dorabia, nosząc ciężkie pakunki alpinistów i turystów. To ich jedyne źródło dochodu. Ich kilkunastoletni syn, Dawa chce zostać lekarzem, jednak koszty szkoły medycznej znacznie przekraczają możliwości rodziców. Jeśli nie znajdą sposobu na jej finansowanie, chłopiec będzie musiał - tak jak oni - asystować wyprawom. Pewnego dnia Nada dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę. Jeśli się zgodzi, złamie tabu i narazi się na gniew bogów. Ale to również szansa na zarobienie pieniędzy na edukację syna. W lutym 2019 roku wyrusza wyprawa złożona z najlepszych alpinistów świata, której celem jest zdobycie dziewiczej ściany Jannu. Czy bogowie z Kumbhakarny wybaczą ludziom ich zuchwałość?
REŻYSERIA: Eliza Kubarska OBSADA:
WYBIERZ DZIEŃ: