Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

3 LIPCA
COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ ZACZYNA (Endings, Beginnings)
REŻYSERIA: Drake Doremus OBSADA: Shailene Woodley, Jamie Dornan, Sebastian Stan
3 LIPCA
CZWORO DZIECI I COŚ (Four Kids and It)
REŻYSERIA: Andy De Emmony OBSADA: Teddie-Rose Malleson-Allen, Pippa Haywood, Matthew Goode
3 LIPCA
NIEZWYKŁE LATO Z TESS (My Extraordinary Summer with Tess)
REŻYSERIA: Steven Wouterlood OBSADA: Sonny Coops Van Utteren, Josephine Arendsen, Tjebbo Gerritsma
3 LIPCA
SMAK PHO (Smak pho)
Dziesięcioletnia Maja ukrywa przed kolegami z klasy tradycyjne drugie śniadanie, które co rano przygotowuje jej tata - wietnamski kucharz, wybitny specjalista od zupy pho, starający się znaleźć własną drogę w gnającej do przodu warszawskiej rzeczywistości. Kiedy jego wieloletni szef wróci do rodzinnego kraju, bohater będzie musiał się zmierzyć z wymaganiami nowego właściciela restauracji. Opanowanie kolejnych umiejętności kulinarnych to jednak znacznie mniejsze wyzwanie niż samodzielne wychowywanie coraz bardziej dorosłej i niezwykle spostrzegawczej córki. Skrząca się subtelnym humorem polsko-wietnamska historia, w której detale mówią więcej niż słowa, to wzruszająca opowieść o bliskości i wyobcowaniu, małych radościach i upartym dążeniu do celu.
REŻYSERIA: Mariko Bobrik OBSADA: Thang Long Do, Aleksandra Domańska, Lena Nguyen
3 LIPCA
REŻYSERIA: Koji Fukada OBSADA: Mariko Tsutsui, Mikako Ichikawa, Miyu Ogawa
3 LIPCA
ZDRAJCA (Il traditore)
Oparty na faktach "Zdrajca" w zaskakujący sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym. W centrum opowieści znajduje się Tommaso Buscetta - boss, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maksiproces doprowadził do skazania 362 przywódców przestępczej organizacji. Było to największe w historii zwycięstwo państwa nad mafią. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, czyli "nasza sprawa" zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Tytułowy zdrajca nie jest jednak herosem. Bellocchio widzi w nim niemal szekspirowskiego bohatera, uwikłanego w tragiczny konflikt. Film wspaniale ogrywa jego dwuznaczność: to morderca, niewierny mąż, człowiek brutalny, cyniczny i bezwzględny. Zeznaje przeciw swoim w obronie honoru mafii - tej, która go wychowała, a którą jego zdaniem zdradzili nowi przywódcy. To lojalność wobec "rodziny" każe mu wydać bossów i ujawnić w sądzie wszystkie sekrety Cosa Nostry. Niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny "Zdrajca" to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości, nie tylko fenomenalnie rekonstruuje najmroczniejszy czas w dziejach walk z mafią, ale też stawia pytania o znaczenie lojalności, honoru i zdrady - pytania, które nigdy nie przestały być aktualne.
REŻYSERIA: Marco Bellocchio OBSADA: Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi, Fabrizio Ferracane
10 LIPCA
GWIEZDNE WOJNY: CZĘŚĆ V - IMPERIUM KONTRATAKUJE (Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
REŻYSERIA: Irvin Kershner OBSADA: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher
10 LIPCA
NA TOPIE (The High Note)
REŻYSERIA: Nisha Ganatra OBSADA: Dakota Johnson, Bill Pullman, June Diane Raphael
10 LIPCA
#TUITERAZ (#jesuisla)
REŻYSERIA: Eric Lartigau OBSADA: Doona Bae, Alain Chabat, Vincent Nemeth
10 LIPCA
WIĘZIEŃ ZERO (Patients of a Saint)
Wyspa St. Leonard położona na Północnym Atlantyku to nie tylko więzienie dla największych zwyrodnialców z całego świata. To również miejsce, w którym przeprowadzane są najbardziej radykalne eksperymenty na ludziach. Gdy jeden z nich nie powiedzie się, wyspa stanie się przerażającym labiryntem bez wyjścia dla zdesperowanych ocalałych.
REŻYSERIA: Russell Owen OBSADA: Meg Alexandra, Gabz Barker, Kate Bell
10 LIPCA
WIKING I MAGICZNY MIECZ (Vic the Viking and the Magic Sword)
Wigi jest synem wodza wikingów, mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem proble­mów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury ma­muta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która ma wyruszyć na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmie­rzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczel­nym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się, nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia.
REŻYSERIA: Eric Cazes OBSADA: Roland Bearne, Tim Bentinck, Konrad Bosherz
10 LIPCA
ZAKLINACZKA (Vildheks)
12-letnia Klara była podobna do każdej innej dziewczynki w tym wieku, do czasu gdy podrapał ją tajemniczy czarny kot. Po tym incydencie okazało się, że Klara może komunikować się z kotem i od teraz należy do rodziny Dzikich Czarownic, które posiadają magiczną więź z naturą i zwierzętami. Wraz ze swoją mentorką, ciotką Isą i jej przyjaciółmi, Klara będzie musiała stawić czoła swemu przeznaczeniu. Wyruszy w niebezpieczną podróż, aby uratować siebie i dziki świat.
REŻYSERIA: Kaspar Munk OBSADA: Gerda Lie Kaas, Sonja Richter, Signe Egholm Olsen
17 LIPCA
CAŁY ŚWIAT ROMY (Kapsalon Romy)
Gdy mama pracuje, bystra 10-latka, Romy spędza czas w salonie fryzjerskim swojej szorstkiej babci, Stine. Romy poznaje historię jej życia, a więź między nimi pogłębia się. We dwie wpadają na wiele szalonych pomysłów. Wkrótce Stine doświadczy dużych życiowych zmian, a dzielna Romy zrobi wszystko, by wesprzeć babcię. Zrealizuje nawet pewien odważny plan... "Cały świat Romy" to ciepła i wzruszająca opowieść o więzi między najstarszym a najmłodszym pokoleniem.
REŻYSERIA: Mischa Kamp OBSADA: Vita Heijmen, Beppie Melissen, Noortje Herlaar
17 LIPCA
OJCIEC (Bashtata)
Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża, Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się z chwilą, gdy syn mimo jego próśb nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami. Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony. Zwłaszcza, że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten ma jednak zupełnie inne plany, gdyż jest przekonany, że zmarła kobieta próbuje się z nim skontaktować zza grobu. W rozwiązaniu zagadki pomóc ma wizyta u znanego lokalnego medium. Chcąc nie chcąc, Pavel zostaje wplątany w zaplanowaną przez ojca intrygę, która pozwoli przewartościować ich napięte relacje. Reżyserski duet Kristina Grozeva i Petar Valchanov przenosi na chwilę akcenty z kluczowego w ich poprzednich filmach społecznego kontekstu na dynamiczne relacje, jakie tworzą się między bohaterami. Mówią o kruchości, a może sile rodzinnych więzów, jednostkowym podejściu do żałoby, wreszcie o absurdach, jakie czekają na ojca i syna. Kameralne, intymne, ciepłe kino.
REŻYSERIA: Kristina Grozeva, Petar Valchanov OBSADA: Ivan Barnev, Ivan Savov, Tanya Shahova
17 LIPCA
TURU. W POGONI ZA SŁAWĄ (La Gallina Turuleca)
Przez śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel - emerytowana nauczycielka muzyki, zabiera kwoczkę na swoją farmę i odkrywa jej niezwykły talent. Okazuje się, że Turu, nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Z obawy, że ludzie mogą wykorzystać kurkę do własnych celów, Isabel postanawia zatrzymać jej dar w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć. Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu zostaje sama, bez opieki. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia odnaleźć przyjaciółkę. W trakcie podróży poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.
REŻYSERIA: Eduardo Gondell, Victor Monigote OBSADA: Eva Hache, Jose Mota, Ana Angeles Garcia
17 LIPCA
VALHALLA (Valhalla)
REŻYSERIA: Fenar Ahmad OBSADA: Roland Moller, Salome Gunnarsdóttir, Andreas Jessen
24 LIPCA
FURIE (The Furies)
REŻYSERIA: Tony D'Aquino OBSADA: Airlie Dodds, Linda Ngo, Taylor Ferguson
24 LIPCA
JAK BYĆ DOBRĄ ŻONĄ (La bonne epouse)
REŻYSERIA: Martin Provost OBSADA: Juliette Binoche, Yolande Moreau, Noemie Lvovsky
24 LIPCA
KLUB ROZWODNIKÓW (Divorce Club)
REŻYSERIA: Michael Youn OBSADA: Arnaud Ducret, Francois-Xavier Demaison, Caroline Anglade
24 LIPCA
POLOWANIE (The Hunt)
REŻYSERIA: Craig Zobel OBSADA: Betty Gilpin, Emma Roberts, Hilary Swank
24 LIPCA
SCOOBY-DOO! (Scoob!)
REŻYSERIA: Tony Cervone OBSADA: Zac Efron, Gina Rodriguez, Mark Wahlberg
24 LIPCA
XABO: KSIĄDZ BONIECKI (XABo: Ksiądz Boniecki)
REŻYSERIA: Aleksandra Potoczek OBSADA: Adam Boniecki
31 LIPCA
JEZIORO DZIKICH GĘSI (Nan Fang Che Zhan De Ju Hui)
Gangster Zhou wpada w poważne tarapaty. Po tym jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się celem. Mężczyzna szuka pomocy u miejscowej prostytutki. To właśnie ona ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza, że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się jeszcze była żona mężczyzny. W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza. "Jezioro Dzikich Gęsi", podobnie jak poprzedni film chińskiego reżysera "Czarny węgiel, kruchy lód", to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.
REŻYSERIA: Yi'nan Diao OBSADA: Ge Hu, Lun-Mei Kwei, Fan Liao
31 LIPCA
KWIAT SZCZĘŚCIA (Little Joe)
REŻYSERIA: Jessica Hausner OBSADA: Emily Beecham, Ben Whishaw, Kerry Fox
31 LIPCA
MAGGIE (Maggie)
REŻYSERIA: Ok-seop Yi OBSADA: Gyo-hwan Koo, Ju-Young Lee, So-Ri Moon
31 LIPCA
NIEOBLICZALNY (Unhinged)
Tego ranka Rachel jest już spóźniona do pracy, a przedzieranie się przez zakorkowane miasto to prawdziwa walka z czasem. Wszyscy kierowcy są sfrustrowani i wzburzeni, ale jeden z nich jest jak tykająca bomba. Przepełniony gniewem i nienawiścią do świata, kipiący rządzą wymierzenia sprawiedliwości za wszystkie swoje nieszczęścia, tylko czeka na znak. Gdy Rachel zatrąbi na niego na światłach, nieznajomy ruszy za nią w pogoń, gotowy dać jej bolesną lekcję. To co mogło być uliczną sprzeczką, wkrótce zmieni życie Rachel i jej bliskich w walkę o przetrwanie.
REŻYSERIA: Derrick Borte OBSADA: Russell Crowe, Jimmi Simpson, Caren Pistorius
31 LIPCA
PETTSON I FINDUS - WIELKA WYPROWADZKA (Pettersson und Findus - Findus zieht um)
REŻYSERIA: Ali Samadi Ahadi OBSADA: Marianne Sagebrecht, Stefan Kurt, Max Herbrechter
31 LIPCA
SAINT MAUD (Saint Maud)
REŻYSERIA: Rose Glass OBSADA: Morfydd Clark, Jennifer Ehle, Lily Knight
31 LIPCA
SŁOŃ BENJAMIN (Benjamin Blumchen)
REŻYSERIA: Tim Trachte OBSADA: Jurgen Kluckert, Heike Makatsch, Manuel Santos Gelke