Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

7 PAŹDZIERNIKA
BELGICA (Belgica)
Film opowiada historię dwóch braci. Frank jest wybuchowym i przykuwającym uwagę kobieciarzem, który mimo że ma żonę i małego synka, nie stroni od rozrywek. Jednooki Jo z kolei jest młodszy, ale zdaje się bardziej dojrzały. Jo jest właścicielem niewielkiego lokalu o nazwie Belgica. Bracia postanawiają uczynić z knajpy kultowe miejsce z dobrą muzyką. Belgica odnosi sukces, ale nie przekłada się on na wszystkie sfery ich życia.
REŻYSERIA: Felix van Groeningen OBSADA: Stef Aerts, Tom Vermeir, Helene Devos
7 PAŹDZIERNIKA
DZIEWCZYNA Z POCIĄGU (The Girl on the Train)
Załamana rozwodem Rachel spędza dni na fantazjach o pięknej parze, mieszkającej w domu, który codziennie mija, jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.
REŻYSERIA: Tate Taylor OBSADA: Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Luke Evans
7 PAŹDZIERNIKA
OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE (Miss Peregrine's Home for Peculiar Children)
Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim wspaniałe miejsce, zwane "Osobliwym domem pani Peregrine". Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z "osobliwości", którą sam został obdarzony.
REŻYSERIA: Tim Burton OBSADA: Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson
7 PAŹDZIERNIKA
WOŁYŃ (Wołyń)
Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkanej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza, Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.
REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski OBSADA: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasylik
14 PAŹDZIERNIKA
ABSOLUTNIE FANTASTYCZNE: FILM (Absolutely Fabulous: The Movie)
Edina Monsoon i Patsy Stone nadal trzęsą londyńskim światem mody, gwiazd i celebrytów, dzieląc swój czas między zakupy i balowanie w najmodniejszych klubach. Gdy media obarczają je winą za skandaliczny incydent w trakcie jednej z imprez, Edina i Patsy padają ofiarami ataku ze strony brukowych dziennikarzy i paparazzi. Bez grosza przy duszy uciekają na francuską Riwierę, gdzie wspólnie układają plan, który może im zapewnić powodzenie i bogactwo przez resztę życia.
REŻYSERIA: Mandie Fletcher OBSADA: Jennifer Saunders, Joanna Lumley, Kate Moss
14 PAŹDZIERNIKA
BOCIANY (Storks)
Bociany przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak pod jego nadzorem zostaje uruchomiona linia produkująca dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia - musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję "narodziny". Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.
REŻYSERIA: Nicholas Stoller, Doug Sweetland OBSADA: Grzegorz Kwiecień, Dominika Kluźniak, Joanna Brodzik, Paweł Wilczak
14 PAŹDZIERNIKA
DZIELNA SYRENKA I PIRACI Z KRABOIDÓW (Mei ren yu zhi hai dao lai xi)
Mała dzielna syrenka tym razem sprzeciwi się władcy mórz, Neptunowi i opuści magiczną głębię oceanu. Będzie dowodzić delfinami, uciekać przed piratami z Kraboidów i uratuje życie małej Tosi. Od tego dnia zacznie się ich niezwykła przyjaźń, bo obie bohaterki będą musiały wspólnie pokonać wiele przeciwności losu. Mała syrenka o wielkim sercu udowodni, że to właśnie bycie wrażliwym na świat i ludzi wokół stanowi o prawdziwej sile, a Tosia dzięki niej przekona się, że każdy może codziennie zmieniać świat na lepszy.
REŻYSERIA: Qiu Haoqiang OBSADA: Yawei Guo, Sixian Li, Lei Song
14 PAŹDZIERNIKA
INFERNO (Inferno)
Profesor Robert Langdon (Tom Hanks), wybitny znawca symboliki, budzi się z silną amnezją w jednym z włoskich szpitali. W odzyskaniu wspomnień i pamięci stara się mu pomóc dr Sienna Brooks (Felicity Jones). Wspólnie przemierzają Europę w nieprawdopodobnym wyścigu z czasem, by powstrzymać szaleńca, który za wszelką cenę chce rozprzestrzenić wirus, mogący unicestwić połowę ludzkości.
REŻYSERIA: Ron Howard OBSADA: Tom Hanks, Felicity Jones, Ben Foster
14 PAŹDZIERNIKA
PUTIN (Putin Forever?)
Film stawia pytania niezwykle ważne nie tylko dla Rosjan. Kim właściwie dla rosyjskich obywateli jest dziś Władimir Putin? Dlaczego Rosjanie zdają się nie chcieć zmian? I czy era Putina będzie trwać wiecznie? Film opowiada o spacyfikowaniu przez rosyjskie władze ruchu protestacyjnego, który powstał w ramach sprzeciwu wobec sfałszowania wyborów do Dumy w grudniu 2011 roku. Zdjęcia rozpoczęły się właśnie w wyborczym grudniu, zaś zakończyły 6 maja 2012 roku, w dniu rozbicia przez OMON demonstracji opozycji na Placu Błotnym. Dokument koncentruje się na losach młodego aktywisty Wsiewołoda Czernozuba. Chłopak planował pierwotnie protestować do skutku, czyli do rozpisania nowych wyborów. Jednak w 2013 roku z obawy przez represjami, które dotykały innych opozycjonistów, opuścił Rosję. Obecnie mieszka na Litwie.
REŻYSERIA: Kirył Nenaszew OBSADA:
14 PAŹDZIERNIKA
ZAGUBIENI (Ztraceni v Mnichove)
To pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra na czeski kompleks "nieuczestniczenia we własnej historii". Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Edouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji - bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji... papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu - przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową - wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.
REŻYSERIA: Petr Zelenka OBSADA: Martin Mysicka, Marek Taclik, Jana Plodkova
21 PAŹDZIERNIKA
ASY BEZ KASY (Masterminds)
Dave (Zach Galifianakis), mimo społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy (Kristen Wiig). Fantazje przeradzają się w rzeczywistość, gdy Steve (Owen Wilson) wraz ze wspólnikami decyduje się ukraść pieniądze zdeponowane w skarbcu firmy przewozowej. Potencjał kryminalny nowo zawiązanej szajki jest bardzo niski, ale akcja kończy się niespodziewanym sukcesem. Świeżo upieczonych przestępców od pełni szczęścia dzielą jednak tysiące policjantów i agentów federalnych. Najtrudniejsze więc jeszcze przed nimi. Żyjąc w ukryciu, ciężko bowiem wydawać miliony i pozostać niezauważonym.
REŻYSERIA: Jared Hess OBSADA: Owen Wilson, Kristen Wiig, Jason Sudeikis, Zach Galifianakis
21 PAŹDZIERNIKA
BURN BURN BURN (Burn Burn Burn)
Cześć! Mam na imię Dan i umieram... Tak zaczyna się jedna z najlepszych i najzabawniejszych filmowych przygód, jakie powstały w 2015 roku. Film opowiada losy przyjaźni trójki młodych bohaterów. Tym co ich połączy będzie podróż po Wielkiej Brytanii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Dan - jedyny mężczyzna z tej trójki - podróżuje w plastikowym pudełeczku, ukrytym w dedykowanej mu skrytce auta. Dan nie żyje, a jego najlepsze przyjaciółki robią to, o co je poprosił - zabierają go w jego ostatnią podróż. Dan ciągle jest z nimi, nie tylko w postaci prochów. Przede wszystkim dzięki filmom, jakie nagrał dla nich przed śmiercią. Ta podróż to nie tylko kolejne miasta i miasteczka. To wejście w świat onirycznej rzeczywistości przedziwnych, pogubionych i często "odklejonych" od rzeczywistości postaci. To także rodzaj, nie tyle "rozgrywki" pomiędzy trójką przyjaciół, co konfrontacja z tym, przed czym zawsze uciekali. Jaki jest finał tej podróży? Co Dan ma do powiedzenia przyjaciółkom? Czy umarłym można więcej i więcej im się wybacza?
REŻYSERIA: Chanya Button OBSADA: Laura Carmichael, Joe Dempsie, Julian Rhind-Tutt
21 PAŹDZIERNIKA
HISTORIA MARII (Marie Heurtin)
Głuchoniema i niewidoma od urodzenia 14-letnia Marie Heurtin nie potrafi komunikować się ze światem. Zachowuje się jak dzikie zwierzę, które boi się nieznanej otaczającej rzeczywistości, bo nie jest w stanie jej zobaczyć, ani usłyszeć. Lekarze uznali, że jest upośledzona, ale ojciec Marie nie zgadza się z ich diagnozą. Za wszelką cenę stara się nawiązać kontakt z córką i wbrew opinii specjalistów nie chce oddać jej do azylu. Zrozpaczony i bezradny umieszcza ją w Larnay Institute - edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Pomimo sprzeciwu Siostry Przełożonej, Marie trafia pod skrzydła młodej Siostry Małgorzaty, która dostrzega w niej niezwykły potencjał możliwości. Za wszelką cenę stara się przywrócić ją światu i wydobyć z ciemnej i głuchej otchłani, w jakiej przebywa od urodzenia. Pomimo błędów i momentów zwątpienia osiąga wreszcie sukces. Dzięki jej poświęceniu, wierze i bezgranicznej miłości Marie zmienia się nie do poznania.
REŻYSERIA: Jean-Pierre Ameris OBSADA: Isabelle Carre, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon
21 PAŹDZIERNIKA
JA, DANIEL BLAKE (I, Daniel Blake)
Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.
REŻYSERIA: Ken Loach OBSADA: Dave Johns, Hayley Squires, Dylan McKiernan
21 PAŹDZIERNIKA
JACK REACHER: NIGDY NIE WRACAJ (Jack Reacher: Never Go Back)
Lata po opuszczeniu elitarnej jednostki Jack Reacher (Tom Cruise) powraca do miejsc, w których "wszystko się zaczęło". Wraca nie przez przypadek - jego następczyni i przyjaciółka, major Susan Turner (Cobie Smulders) zostaje aresztowana za rzekome szpiegostwo. Reacher nie spocznie, dopóki nie udowodni niewinności Turner i nie ujawni prawdziwych sprawców, stojących za śmiercią żołnierzy, których kiedyś był szefem.
REŻYSERIA: Edward Zwick OBSADA: Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge
21 PAŹDZIERNIKA
PARYŻ 05:59 (Theo et Hugo dans le meme bateau)
Dwóch nieznajomych trafia na siebie podczas orgii w jednym z paryskich seks-klubów. Wśród wielu innych osób to właśnie ze sobą jest im najlepiej. Wychodzą razem i dopiero wtedy poznają swoje imiona. Spacer pustymi ulicami śpiącego Paryża jest dla Theo i Hugo początkiem czegoś nowego. Paryż 05:59 to współczesna historia ludzi, którzy odkrywają, że czują do siebie coś więcej, niż tylko pożądanie. Ryzyko, które połączyło Theo i Hugo, staje się metaforą niepewności, jaka zawsze wiąże się z miłością i zaangażowaniem.
REŻYSERIA: Olivier Ducastel, Jacques Martineau OBSADA: Geoffrey Couet, Francois Nambot, Mario Fanfani
21 PAŹDZIERNIKA
PROSTA HISTORIA O MORDERSTWIE (Prosta historia o morderstwie)
Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem - również funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) - zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.
REŻYSERIA: Arkadiusz Jakubik OBSADA: Filip Pławiak, Kinga Preis, Andrzej Chyra
21 PAŹDZIERNIKA
SŁOŃCE, TO SŁOŃCE MNIE OŚLEPIŁO (Słońce, to słońce mnie oślepiło)
Główny bohater Rafał Mularz to obcy z wyboru. Nie postępuje według powszechnie przyjętych reguł. Jego wyobcowanie to kwestia życiowego wyboru, ucieczka od lęków, pragnień, marzeń i ambicji. Pewnego dnia spotyka człowieka o innym kolorze skóry, jeszcze bardziej obcego niż on sam - Obcego z definicji. Film buduje portret nie tylko głównego bohatera, ale też współczesnego społeczeństwa, które zwykle wskazuje palcem wszelką inność, odmienność. Co tak naprawdę oznacza spotkanie z Obcym? To pytanie warto zadać tak w wymiarze jednostkowym, jak również w szerszym wymiarze społecznym, szczególnie w czasach narastającego nacjonalizmu i ksenofobii.
REŻYSERIA: Anna Sasnal, Wilhelm Sasnal OBSADA: Rafał Maćkowiak, Edet Bassey, Małgorzata Zawadzka
21 PAŹDZIERNIKA
SZKOŁA UWODZENIA CZESŁAWA M. (Szkoła uwodzenia Czesława M.)
"Szkoła uwodzenia Czesława M." to historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną sukces?
REŻYSERIA: Aleksander Dembski OBSADA: Czesław Mozil, Sławomir Pacek, Jakub Kamieński, Agata Pruchniewska
21 PAŹDZIERNIKA
ŚMIERĆ W SARAJEWIE (Smrt u Sarajevu)
Najlepszy w Sarajewie Hotel Europa, 28 czerwca 2014 roku. Rocznica stulecia zamachu, który doprowadził do wybuchu I wojny światowej. Dziś również ktoś zginie. Głosy dyplomatów nawołujących do porozumienia między narodami nie dotrą do wszystkich. Nieopłacani od miesięcy pracownicy hotelu planują strajk. Czy uda im się osiągnąć cel? Czy oczekują tylko wypłaty zaległych wynagrodzeń? Jak bardzo Princip z Hotelu Europa podobny jest do Gawriło Principa sprzed stu lat?
REŻYSERIA: Danis Tanovic OBSADA: Snezana Markovic, Izudin Bajrovic, Vedrana Seksan
26 PAŹDZIERNIKA
DOKTOR STRANGE (Doctor Strange)
"Doktor Strange" to historia światowej sławy neurochirurga, dr Stephena Strange'a, którego życie odmienił tragiczny wypadek samochodowy, odbierając mu sprawność w rękach. Kiedy tradycyjna medycyna zawiodła, w poszukiwaniu uzdrowienia i nadziei, Strange trafia do tajemniczej samotni, zwanej Kamar-Taj. Tam szybko orientuje się, że nie jest to jedynie ośrodek kuracyjny, ale przede wszystkim miejsce walki z niewidzialnymi mrocznymi siłami, dążącymi do zniszczenia naszej rzeczywistości. Wkrótce - uzbrojony w nowo nabytą moc - zmuszony będzie wybierać pomiędzy powrotem do dawnego życia w bogactwie i sławie, a próbą obrony świata jako najpotężniejszy mistrz magii w historii.
REŻYSERIA: Scott Derrickson OBSADA: Rachel McAdams, Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton
28 PAŹDZIERNIKA
FAIR PLAY (Fair Play)
Andrea Sedlackova odsłania kulisy afery dopingowej w komunistycznej Czechosłowacji. Lata 80. Młoda i utalentowana sprinterka Anna dołącza do narodowej reprezentacji i rozpoczyna intensywne szkolenie, by zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich w Los Angeles. W ramach przygotowań dziewczyna zostaje objęta tajnym "programem medycznym" i wbrew swojej wiedzy nafaszerowana sterydami anabolicznymi. Wyniki biegaczki znacznie się poprawiają. Jednak podczas jednego z treningów dostaje zapaści i wtedy dowiaduje się prawdy. W efekcie Anna postanawia kontynuować szkolenie bez środków dopingujących. Jej matka, była zawodowa tenisistka, obawia się, że w ten sposób córka nie będzie w stanie dorównać innym sportowcom i nie zakwalifikuje się na olimpiadę, która może stanowić jedyną szansę ucieczki na Zachód. Bohaterka staje przed trudnym wyborem.
REŻYSERIA: Andrea Sedlackova OBSADA: Judit Bardos, Anna Geislerova, Eva Josefíkova
28 PAŹDZIERNIKA
HANNAH. NIEZNANA HISTORIA BUDDYZMU (Hannah: Buddhism's Untold Journey)
Kręcony w Indiach, Nepalu, na Dalekim Wschodzie oraz w Europie, film "Hannah. Nieznana historia buddyzmu" stanowi nieopowiedzianą do tej pory, opartą na faktach historię życia młodej Dunki, poszukującej w latach 60. nowych poziomów percepcji, która wraz ze swoim mężem, Ole Nydahlem, stała się ostoją autentycznego buddyzmu. W 1968 roku Ole i Hannah zostali pierwszymi zachodnimi uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy w Nepalu. Po okresie pobierania nauk, oboje zostali wysłani do Europy w celu przekazania nauk buddyzmu tybetańskiego ludziom Zachodu. Przez ponad trzy dekady podróżowali po całym świecie, przekazując nauki ludziom z rozmaitych środowisk.
REŻYSERIA: Marta Gyorgy-Kessler, Adam Penny OBSADA:
28 PAŹDZIERNIKA
KSIĘGOWY (The Accountant)
Christian Wolff (Ben Affleck) to geniusz matematyczny, którego więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod przykrywką małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje jako niezależny księgowy dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga (J.K. Simmons), zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem - nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa (Anna Kendrick) wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie rosnąć.
REŻYSERIA: Gavin O'Connor OBSADA: Ben Affleck, Anna Kendrick, Jon Bernthal
28 PAŹDZIERNIKA
ŁAPA (Mancs)
Historia wielkiej przyjaźni między tramwajarzem Zolim, a przygarniętym przez niego psem. Tytułowy Łapa to uroczy psiak, który tułał się po świecie od małego. W końcu stanął na drodze Zoli, który nie zastanawiając się, dał Łapie schronienie. Okazało się, że jest niezłym treserem. Łapa posłusznie wykonuje wszystkie polecenia, a wieczorami zapewnia towarzystwo samotnemu do tej pory kompanowi. Zola i Łapa postanawiają rozpocząć wyprawę życia. Ruszają w świat, by ratować ludzi zaginionych podczas trzęsienia Ziemi.
REŻYSERIA: Robert-Adrian Pejo OBSADA: Zsolt Trill, Tamas Keresztes, Orsolya Holecsko
28 PAŹDZIERNIKA
OUIJA: NARODZINY ZŁA (Ouija: Origin of Evil)
Od śmierci męża Alice (Elizabeth Reaser), ojca piętnastoletniej dziś Pauliny (Annalise Basso) i dziewięcioletniej Doris (Lulu Wilson), minęło półtora roku. Alice wie, że musi zająć się dziećmi i utrzymaniem domu. Wykorzystuje więc biznesowo dar, z którego słynęła jej rodzina. Matka Alice była wróżką, dzięki czemu kobieta poznała tajniki zawodu. Aspirująca jasnowidzka nie czuje się oszustką, ponieważ wie, że kontakt ze zmarłymi pozwala ukoić rozpacz tych, którzy zostali. Kiedy sytuacja finansowa rodziny pogarsza się, Alice sięga po okultystyczną grę Ouija, pomagającą duchom kontaktować się ze światem. Nie spodziewa się jednak, że zwykła gra, którą można kupić w sklepie, ściągnie do jej domu prawdziwe zło. Gdy niespokojny bezlitosny duch opęta młodszą córkę Alice, nadejdzie czas, by stanąć do wyjątkowo nierównej walki z siłami zaświatów.
REŻYSERIA: Mike Flanagan OBSADA: Annalise Basso, Henry Thomas, Elizabeth Reaser, Doug Jones