Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

3 SIERPNIA
ANT-MAN I OSA (Ant-Man and the Wasp)
Po wydarzeniach przedstawionych w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów" Scott Lang aka Ant-Man boryka się z konsekwencjami swoich życiowych wyborów, tak w roli superbohatera, jak i ojca. Kiedy stara się pogodzić życie rodzinne z obowiązkami Ant-Mana, Hope van Dyne i dr Hank Pym powierzają mu kolejną pilną misję. Scott musi ponownie założyć kostium Ant-Mana i nauczyć się walczyć u boku Osy, aby wspólnie odkryć sekrety z przeszłości.
REŻYSERIA: Peyton Reed OBSADA: Evangeline Lilly, Paul Rudd, Michael Douglas
3 SIERPNIA
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY VON BROM (LasseMajas detektivbyra - Von Broms hemlighet)
Lasse i Maja, młodzi detektywi z Valleby, rozpoczynają kolejne śledztwo. Spróbują dowiedzieć się, co może kryć w sobie tajemnicza szkatułka, pamiątka rodziny von Broms. Pewnego dnia znika nie tylko tajemnicza szkatuła, ale zaczynają też ginąć rodowe pierścienie rodziny von Broms. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z tą zagadką? Kto zabrał pamiątkę i czy uda się ją otworzyć?
REŻYSERIA: Pontus Klange, Walter Soderlund OBSADA: Amanda Pajus, Lukas Holgersson, Peter Magnusson
3 SIERPNIA
JAK ZOSTAĆ CZARODZIEJEM (Here Comes the Grump)
Bohaterem filmu jest nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Marzy o przygodach, ale nie wierzy, że jakaś może go spotkać. Pewnego dnia niespodziewanie odkryje przejście do innego ekscytującego wymiaru. To, kogo tam spotka, w głowie się nie mieści! Złośliwe trolle, czarnoksiężnik o wielkiej mocy, tresowane smoki, balonowe ptaki, ale też zakręcona księżniczka, której wpadnie w oko. Księżniczka bardzo wierzy w bajki, a szczególnie w jedną z nich - o księciu, który pewnego dnia pojawi się, aby uratować jej królestwo. Gdy potężny czarnoksiężnik rzuci czar na całą krainę, pogrążając ludzi w smutku, Terry zostanie wybrańcem, który się z nim zmierzy. Czy chłopiec odnajdzie w sobie odwagę, by stanąć twarzą w twarz z potężnym magiem? Czy można wyczarować radość?
REŻYSERIA: Andres Couturier OBSADA: Lily Collins, Toby Kebbell, Ian McShane
3 SIERPNIA
NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ (Napoli velata)
Podczas okultystycznej neapolitańskiej ceremonii w domu swojej ciotki, lekarka patolożka, Adriana zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca, Andreę. Oboje spędzają upojną noc w mieszkaniu kobiety. Rankiem Andrea prosi Adrianę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i czasie. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, Adriana odkrywa, że zamordowany młody człowiek, którego sekcję zwłok ma przeprowadzić, to Andrea. Dodatkowo od inspektorów policji dowiaduje się, że Andrea miał jej nagie zdjęcia. Patolożka postanawia na własną rękę zbadać okoliczności tajemniczej i brutalnej śmierci Andrei. Wtedy w mieście pojawia się człowiek, który wygląda dokładnie tak, jak jej zmarły przyjaciel...
REŻYSERIA: Ferzan Ozpetek OBSADA: Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Loredana Cannata
3 SIERPNIA
NIEPOSŁUSZNE (Disobedience)
Esti jest młodą przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom. Nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie jest tematem tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.
REŻYSERIA: Sebastian Lelio OBSADA: Rachel Weisz, Rachel McAdams, Alessandro Nivola
3 SIERPNIA
ODNAJDĘ CIĘ (Odnajdę Cię)
Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu życie niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka, Justa (Ewa Kaim) popełnia błąd i ścigany wymyka się. W konsekwencji kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Jednak zamiast zająć się problemami we własnej rodzinie, zostawia wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, ten dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki, Lenę. Postawiona pod ścianą kobieta będzie musiała popełnić przestępstwo, ryzykując życie Grzegorza (Piotr Stramowski), ostatniego z ocalałych żołnierzy. Justa rozpoczyna ryzykowną grę z prześladowcą, której stawką jest życie jej ukochanej córki.
REŻYSERIA: Beata Dzianowicz OBSADA: Ewa Kaim, Dariusz Chojnacki, Michał Żurawski, Piotr Stramowski
3 SIERPNIA
WĘGIERSKA ROBOTA (A Viszkis)
Ballada o barwnym życiu Węgra, który w wieku niespełna 30 lat stał się bohaterem narodowym. Attila Ambrus imał się różnych zawodów, by wreszcie stać się najbardziej znanym w kraju przestępcą. Kiedy od 1993 roku zaczął napadać na banki, opinia publiczna szybko ochrzciła go mianem "włamywacza dżentelmena". Attila był zawsze uprzejmy i miły, nigdy nie przelał krwi, często wchodził do banku z kwiatami, a po udanym napadzie wysyłał szampana ścigającym go policjantom. Z banków znikał szybko, zostawiając po sobie ledwie wyczuwalny zapach whiskey. Na Węgrzech, w czasach trudnych przemian i budowy kapitalizmu, otwarcie rzucał wyzwanie prawu i zyskał przydomek "Robin Hooda bloku wschodniego".
REŻYSERIA: Nimrod Antal OBSADA: Bence Szalay, Zoltan Schneider, Viktor Klem
10 SIERPNIA
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY (LasseMajas detektivbyra - Skuggor over Valleby)
Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując zagadkę kryminalną. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne - nic nie jest takie, jakie się wydaje. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych.
REŻYSERIA: Pontus Klange, Walter Soderlund OBSADA: Amanda Pajus, Lukas Holgersson, Tomas Norstrom
10 SIERPNIA
CZŁOWIEK, KTÓRY ZABIŁ DON KICHOTA (The Man Who Killed Don Quixote)
Znudzony reżyser reklam (Adam Driver) zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców (Jonathan Pryce) żyje w przekonaniu, że jest... Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.
REŻYSERIA: Terry Gilliam OBSADA: Adam Driver, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgard
10 SIERPNIA
JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEWCZYNAMI NA PRYWATKACH (How to Talk to Girls at Parties)
Londyn, 1977 rok. Młody punk, Enn wraz ze swoimi kumplami, Johnem i Vic'iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak "pokazał" jej punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.
REŻYSERIA: John Cameron Mitchell OBSADA: Elle Fanning, Nicole Kidman, Alex Sharp
10 SIERPNIA
MISSION: IMPOSSIBLE - FALLOUT (Mission: Impossible - Fallout)
Nawet najlepsze zamiary często wracają, by nas prześladować. W "Mission: Impossible - Fallout" zastajemy Ethana Hunta (Tom Cruise) i jego drużynę z IMF (Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames) oraz ich sprzymierzeńców (Rebecca Ferguson, Michelle Monaghan) w wyścigu z czasem - po tym jak misja, którą prowadzili, nie powiodła się...
REŻYSERIA: Christopher McQuarrie OBSADA: Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Angela Bassett
10 SIERPNIA
MŁODZI TYTANI: AKCJA! FILM (Teen Titans Go!)
Tytani odnoszą wrażenie, że wszyscy najsłynniejsi superbohaterowie występują we własnych filmach. Znaczy: wszyscy oprócz Młodych Tytanów! Jednak lider grupy, Robin ma zamiar to zmienić. Chce być postrzegany jako gwiazda, a nie tylko postać drugoplanowa. Gdyby tylko udało im się zwrócić na siebie uwagę najbardziej rozchwytywanego reżysera w Hollywood... Pełni entuzjazmu i zwariowanych pomysłów Młodzi Tytani wyruszają do Tinsel Town w przekonaniu, że uda im się spełnić marzenia. Kiedy grupa trafia w ręce Super-Czarnego charakteru i jego maniackiego planu podbicia całego świata, sytuacja całkowicie wymyka się spod kontroli. Więzy przyjaźni i duch walki, łączące członków grupy zaczynają słabnąć, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość Młodych Tytanów.
REŻYSERIA: Aaron Horvath, Peter Rida Michail OBSADA: Greg Cipes, Scott Menville, Khary Payton
10 SIERPNIA
PATRYK (Patrick)
Życie Sary Francis stoi na głowie. Ostatnia rzecz jakiej jej teraz trzeba to mały, nieporadny ktoś, kim trzeba się opiekować. Szczególnie jeśli ten ktoś ślini się, chrapie i wyżera co lepsze kąski z kuchennego śmietnika. A jednak! Sara dostaje w spadku rozpieszczonego humo­rzastego mopsa, który z niewymuszonym urokiem zmienia każdy jej dzień w chaos! Wkrótce okaże się jednak, że ten czworonożny rozbój­nik o spojrzeniu niewiniątka ma w sobie takie pokłady ciepła i miłości, że nie sposób mu się oprzeć. Niechciany kudłaty lokator stanie się najlepszym przyjacielem Sary, a jej życie nabierze zupełnie nowych barw, gdy okaże się, jak wielu przystojniaków ma słabość do uroczych psiaków.
REŻYSERIA: Mandie Fletcher OBSADA: Beattie Edmondson, Ed Skrein, Jennifer Saunders
10 SIERPNIA
RODZINY SIĘ NIE WYBIERA (La ch'tite famille)
Wszyscy znają go jako pozbawionego rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz, ukrywającego się pod tajemniczym pseudonimem Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką, Constance, kolejnymi kolekcjami rzucają na kolana Paryż i światowy design. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie, mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem, szalona rodzina. Obchodząca właśnie urodziny matka Valentina oraz brat wraz z żoną i córką bez zapowiedzi przyjeżdżają do Paryża i rzucają się w objęcia przerażonego projektanta podczas otwarcia wystawy, prezentującej jego najnowszą kolekcję. Na domiar złego, w wyniku wypadku samochodowego traci on pamięć i cofa się do wspomnień z czasu, gdy miał 17 lat. Wtedy nie znał jeszcze Constance i kochał się w obecnej żonie brata. Zapomina również jak mówi się po francusku z pięknym paryskim akcentem i zaczyna niezrozumiale bełkotać. Constance zrobi wszystko, by odzyskać swojego dawnego partnera, a rodzina Valentina dołoży wszelkich starań, aby wywrócić jego życie do góry nogami.
REŻYSERIA: Dany Boon OBSADA: Dany Boon, Line Renaud, Laurence Arne
17 SIERPNIA
303. BITWA O ANGLIĘ (Hurricane: Squadron 303)
Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują samoloty RAFu. Z pomocą przybywają wybitni polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold "Tolo" Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić miejsca wielkiemu szacunkowi, jakim zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów - to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.
REŻYSERIA: David Blair OBSADA: Iwan Rheon, Milo Gibson, Marcin Dorociński
17 SIERPNIA
CZŁOWIEK DELFIN (Dolphin Man)
"Człowiek delfin" to niezwykła historia Jacques'a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronę oceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona "Wielki błękit". Teraz poznajemy go jeszcze bliżej. Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie pozwoliło Mayolowi dotrzeć do granic ludzkiego ciała i odkryć głęboką więź człowieka z morzem. Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem jest Jean-Marc Barr - odtwórca roli Mayola w "Wielkim błękicie".
REŻYSERIA: Lefteris Charitos OBSADA: Jacques Mayol, Jean-Marc Barr, Umberto Pelizzari
17 SIERPNIA
DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH (Au revoir la-haut)
Listopad 1918 roku. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Pericourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika, Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle'a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia. Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji jako weterani są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli. I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.
REŻYSERIA: Albert Dupontel OBSADA: Nahuel Perez Biscayart, Albert Dupontel, Laurent Lafitte
17 SIERPNIA
FATUM ELIZABETH (Elizabeth Harvest)
Elizabeth (Abbey Lee) przybywa do posiadłości swego świeżo poślubionego męża, genialnego naukowca Henry'ego (Ciaran Hinds). Otoczona luksusem, ma wszystko, czego zapragnie. Jest tylko jedno pytanie, które ją nurtuje i nie pozwala w pełni cieszyć się zbytkami: co takiego dzieje się za zamkniętymi drzwiami laboratorium jej męża, że zabroniono jej tam wchodzić? Ciekawość może okazać się bardzo niebezpieczna, a odkryta tajemnica okrutniejsza niż kara za złamanie zakazu.
REŻYSERIA: Sebastian Gutierrez OBSADA: Abbey Lee, Ciaran Hinds, Carla Gugino
17 SIERPNIA
KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ? (Disney's Christopher Robin)
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa - Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek - wyruszają ze Stuwiekowego lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa.
REŻYSERIA: Marc Forster OBSADA: Ewan McGregor, Hayley Atwell, Bronte Carmichael
17 SIERPNIA
MISS IMPOSSIBLE (Jamais contente)
Kiedy ma się trzynaście lat, nic nie jest proste. Zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się groźba zostania wysłanym do szkoły z internatem. Aurora, próbując poradzić sobie z targającymi nią emocjami, odkrywa, że doskonałym dla nich ujściem jest muzyka. Nowoodkryta pasja sprawia, że dziewczyna zaczyna marzyć o koncertowaniu z zespołem.
REŻYSERIA: Emilie Deleuze OBSADA: Lena Magnien, Patricia Mazuy, Philippe Duquesne
17 SIERPNIA
SAMSON (Samson)
Epicka opowieść o biblijnym superbohaterze z niezwykłym darem siły, wybrańcu Boga, który ma za zadanie wyzwolić swój lud z niewoli. Nadprzyrodzona siła i impulsywne decyzje szybko doprowadzają Samsona (Taylor James) do konfliktu z opresyjnym imperium Filistynów, dowodzonym przez księcia Rallaha (Jackson Rathbone). Po stracie miłości swego życia z winy okrutnego księcia, młody Hebrajczyk o nadprzyrodzonej sile broni swego ludu, poświęcając wszystko, by pomścić swoją miłość, swój lud i swojego Boga.
REŻYSERIA: Bruce Macdonald OBSADA: Taylor James, Rutger Hauer, Billy Zane
17 SIERPNIA
SLENDER MAN (Slender Man)
Małe miasteczko w Massachusetts. Cztery uczennice przystępują do rytuału, mającego zdemaskować Slender Mana - postać żyjącą w tradycyjnych przekazach ludowych. Kiedy jedna z nich znika w tajemniczych okolicznościach, zaczynają podejrzewać, że może jednak Slender Man istnieje naprawdę, a ich koleżanka właśnie stała się jego ofiarą.
REŻYSERIA: Sylvain White OBSADA: Joey King, Javier Botet, Annalise Basso
17 SIERPNIA
SZPIEG, KTÓRY MNIE RZUCIŁ (The Spy Who Dumped Me)
Audrey jest uroczą, ale raczej zwyczajną dziewczyną. Nie w głowie jej szalone przygody, ani spontaniczne porywy. Jej największą ekstrawagancją jest przyjaźń ze zwariowaną i nieprzewidywalną Morgan. Życie obu dziewczyn zostanie wywrócone do góry nogami, gdy okaże się, że były chłopak Audrey jest tajnym super-agentem, którego tropem podąża oddział zawodowych zabójców. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności Audrey i Morgan będą świadkami strzelaniny, po której zostaną im w mieszkaniu dwa trupy i pendrive z supertajnymi informacjami, których poszukują wszystkie wywiady świata. Dziewczyny będą musiały z dnia na dzień zmienić tożsamość, zwiać do Europy i stanąć do walki z armią facetów, którzy już wkrótce poczują na własnej skórze, że nie ma sensu zgrywać Bonda w walce z zakochaną kobietą.
REŻYSERIA: Susanna Fogel OBSADA: Mila Kunis, Kate McKinnon, Justin Theroux
24 SIERPNIA
KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI (The Bookshop)
Florence Green (Emily Mortimer), szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza takie dzieła światowej literatury, jak "Lolita" Nabokowa, czy "451 stopni Farenheita" Bradbury'ego, u niektórych wywołując oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest - wszak książki mogą być niebezpieczne! Pewna wpływowa dama (Patricia Clarkson) zrobi wiele, by zamknąć ten "sklepik". Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści (Bill Nighy).
REŻYSERIA: Isabel Coixet OBSADA: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson
24 SIERPNIA
LOVELING (Benzinho)
Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn, Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi szybko podjąć decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.
REŻYSERIA: Gustavo Pizzi OBSADA: Karine Teles, Otavio Muller, Adriana Esteves
24 SIERPNIA
MROCZNE UMYSŁY (The Darkest Minds)
REŻYSERIA: Jennifer Yuh Nelson OBSADA: Amandla Stenberg, Mandy Moore, Bradley Whitford
24 SIERPNIA
NIESAMOWITA HISTORIA WIELKIEJ GRUSZKI (Den Utrolige Historie om den Kaempestore Paere)
Opowieść o kocie Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Pewnego dnia para przyjaciół postanawia wyruszyć na poszukiwania tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy. Ich wspólna wyprawa będzie obfitować w liczne przygody i okaże się sprawdzianem ich przyjaźni.
REŻYSERIA: Amalie Naesby Fick, Jorgen Lerdam, Philip Einstein Lipski OBSADA: Alfred Bjerre Larsen, Liva Elvira Magnussen, Peter Frodin
24 SIERPNIA
Młoda dziewczyna, której od zawsze mówiono co ma robić, staje się bardziej niebezpieczna, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić. Moll jest piękna i utalentowana, a jej rodzina zaplanowała już każdy krok jej wchodzenia w dorosłe życie. Kiedy pewnego dnia poznaje Pascala, tajemniczego chłopaka, który pojawia się w małym wyspiarskim miasteczku, decyduje się porzucić dla nieznajomego wszystko. Odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność oraz czym są namiętność i pożądanie. Ale kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginionych kobiet, którą żyją lokalna policja i społeczność, Moll będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie i dowie się, do czego jest zdolna, aby walczyć o siebie.
REŻYSERIA: Michael Pearce OBSADA: Jessie Buckley, Johnny Flynn, Geraldine James
24 SIERPNIA
SEKRETY WOJNY (Oorlogsgeheimen)
Jest rok 1943. Chociaż Holandia już od trzech lat jest pod nazistowską okupacją, dla Tuura i Lamberta, dwunastoletnich najlepszych przyjaciół, II wojna światowa jest czymś odległym. Biegają po lasach z wystruganą z drewna bronią, chowają się w jaskiniach i dzień w dzień chodzą do szkoły. Tylko czasem muszą zejść do piwnicy, żeby ukryć się przed nalotem. Jednak pewnego dnia wojna, ta prawdziwa, dociera i do ich miasta.
REŻYSERIA: Dennis Bots OBSADA: Maas Bronkhuyzen, Joes Brauers, Michael Nierse
24 SIERPNIA
TAJEMNICA OBJAWIENIA (L'apparition)
Jacques (Vincent Lindon), reporter znanej francuskiej gazety dostaje tajemniczy telefon z Watykanu. Dowiaduje się, że w małym miasteczku na południu Francji mieszka 18-letnia dziewczyna, która utrzymuje, że doświadczyła objawienia Matki Boskiej. Pogłoski o domniemanym cudzie rozchodzą się błyskawicznie. Na miejsce rzekomych objawień zaczynają przybywać tysiące pielgrzymów. Jacques, który prywatnie nie ma nic wspólnego ze światem wiary, zgadza się być członkiem komisji śledczej, mającej rzucić nowe światło na te wydarzenia.
REŻYSERIA: Xavier Giannoli OBSADA: Vincent Lindon, Anatole Taubman, Patrick d'Assumcao
24 SIERPNIA
TEŻ GO KOCHAM (Juliet, Naked)
Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak, Duncan (Chris O'Dowd) jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) - muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'a. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb - taśma demo, zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan zapomina o całym świecie i... o Annie. Ta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Nieoczekiwanie wpisy te zwracają uwagę samego Crowe'a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Od słowa do słowa między rozdzieloną oceanem parą budzi się głębsza relacja.
REŻYSERIA: Jesse Peretz OBSADA: Ethan Hawke, Rose Byrne, Chris O'Dowd
24 SIERPNIA
THE MEG (The Meg)
Łódź podwodna wchodząca w skład międzynarodowego programu obserwacji podmorskich zostaje zaatakowana przez gigantyczne stworzenie. W efekcie uszkodzona jednostka osiada na dnie najgłębszego rowu na Pacyfiku, wraz z załogą uwięzioną na jej pokładzie. Czas ucieka, więc chiński oceanograf-wizjoner dr Zhang (Winston Chao) - mimo sprzeciwu córki Suyin (Li Bingbing), która uważa, że jest w stanie ocalić załogę bez niczyjej pomocy - werbuje przebywającego na dobrowolnym wygnaniu byłego eksperta od nurkowania, Janosa Taylora (Jason Statham). Aby ocalić załogę, a także cały ocean, przed mierzącym ponad 20 metrów, prehistorycznym rekinem, znanym jako megalodon, ta dwójka będzie musiała połączyć siły. Okazuje się, że przerażające stworzenie, które do tej pory uważano za gatunek wymarły, nadal żyje i poluje na kolejną ofiarę.
REŻYSERIA: Jon Turteltaub OBSADA: Jason Statham, Li Bingbing, Ruby Rose
31 SIERPNIA
BAJECZNIE BOGACI AZJACI (Crazy Rich Asians)
W filmie "Bajecznie bogaci Azjaci" śledzimy losy, pochodzącej z Nowego Jorku, Rachel Chu (Constance Wu), która wyjeżdża ze swoim długoletnim chłopakiem, Nickiem Youngiem (Henry Golding) do Singapuru na ślub jego najlepszego przyjaciela. Rachel cieszy się, że po raz pierwszy zobaczy Azję, choć denerwuje się spotkaniem z rodziną chłopaka. Na miejscu zupełnie niespodziewanie dowiaduje się, że Nick nie wspomniał o kilku istotnych szczegółach ze swojego życia. Okazuje się, że to nie tylko potomek jednej z najzamożniejszych rodzin w kraju, ale także jeden z najbardziej pożądanych kawalerów. Fakt, że Rachel jest jego dziewczyną, sprawia, że biorą ją na cel zazdrosne panny z towarzystwa, a co gorsze również niepochwalająca tego związku matka Nicka (Michelle Yeoh). Szybko staje się jasne, że jedyną bardziej szaloną rzeczą niż miłość, jest rodzina.
REŻYSERIA: Jon M. Chu OBSADA: Constance Wu, Michelle Yeoh, Henry Golding
31 SIERPNIA
BEZ LITOŚCI 2 (Equalizer 2)
Emerytowany tajny agent, Robert McCall (Denzel Washington) powraca, by w wyszukany, charakterystyczny dla siebie sposób, walczyć o sprawiedliwość. Jest nieustraszony, diablo inteligentny, a jego sprawność fizyczna sprawia, że dostaje to, czego chce. A chce sprawiedliwości!
REŻYSERIA: Antoine Fuqua OBSADA: Denzel Washington, Pedro Pascal, Ashton Sanders
31 SIERPNIA
DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA (Dywizjon 303. Historia prawdziwa)
Film "Dywizjon 303" to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę, Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada, nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
REŻYSERIA: Denis Delić OBSADA: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski
31 SIERPNIA
LATO (Leto)
Pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock. Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy, nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy - mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum "Lata": czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiriłła Sieriebriennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).
REŻYSERIA: Kirill Serebrennikov OBSADA: Teo Yoo, Irina Starshenbaum, Roman Bilyk
31 SIERPNIA
MAŁPIA AFERA (Apenstreken met Aap Noot Mies)
Wim marzy o tym, by chodzić do szkoły. Niestety mieszka w sierocińcu i pracuje w fabryce. Postanawia jednak spełnić swoje marzenie i wyrusza w nieznane. Na szczęście nie sam, a… w małpim towarzystwie. Tak rozpoczyna się emocjonująca przygoda, pełna zwrotów akcji i nowych przyjaźni.
REŻYSERIA: Johan Nijenhuis OBSADA: Tygo Bussemakers, Dick Carlier, Isis Cornelissen
31 SIERPNIA
ROZPRUCI NA ŚMIERĆ (The Happytime Murders)
W świecie zamieszkanym przez ludzi i kukiełki grasuje seryjny mor­derca. Na ofiary wybiera dawne gwiazdy legendarnego telewizyjnego show. Wszyscy denaci to kukiełki. Początkowo śledztwo w tej sprawie samotnie prowadzi były detektyw, pluszowy Jim. Żaden człowiek bowiem nie zawraca sobie głowy niedolą swych fastrygowanych sąsiadów. Jednak gdy sprawa staje się głośna, Jim otrzymuje wsparcie w postaci nieokiełznanej, niegrzecznej i niesympatycznej detektyw Edwards. Ta pomoc okaże się tak męcząca, że Jimowi zaczną puszczać nerwy, a nawet szwy. A to dopiero początek, bo rozpruwacz nie zwalnia tempa...
REŻYSERIA: Brian Henson OBSADA: Elizabeth Banks, Melissa McCarthy, Maya Rudolph
31 SIERPNIA
ZAMA (Zama)
"Zama" to błyskotliwa, olśniewająca wizualnie opowieść o pułapce męskości. Jej więźniem staje się kolonialny urzędnik, rezydujący gdzieś w południowoamerykańskich tropikach. Choć osadzona w XVIII wieku, "Zama" jest filmem na wskroś współczesnym, a jej bohater przypomina daremnie wyglądającego awansu pracownika korporacji, który uzależnił całe swoje życie od mitycznej firmy, ślepego na to, że podczas, gdy on czeka na decyzję z centrali, wokół niego w najlepsze toczy się życie.
REŻYSERIA: Lucrecia Martel OBSADA: Daniel Gimenez Cacho, Lola Duenas, Matheus Nachtergaele