Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

PREMIERY

1 MARCA
CORGI - PSIAK KRÓLOWEJ (The Queen's Corgi)
Nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej, mieszka w Pałacu Buckingham, pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności psiak traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, psiak odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.
REŻYSERIA: Ben Stassen OBSADA: Tom Courtenay, Jon Culshaw, Jamal Fahim
1 MARCA
CÓRKA TRENERA (Córka trenera)
Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką, Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby, aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.
REŻYSERIA: Łukasz Grzegorzek OBSADA: Jacek Braciak, Agata Buzek, Piotr Żurawski, Karolina Bruchnicka
1 MARCA
KACPER I EMMA SZUKAJĄ SKARBU (Karsten og Petra pa skattejakt)
Najlepsi przyjaciele Kacper i Emma jadą na wakacje nad morze, z dziadkiem Emmy, Jorgenem. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde do czasu, gdy na plaży znajdują tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami z przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda. W międzyczasie dowiedzą się więcej o ludziach, żyjących na wyspie i o tym, jak żyło się tam dawniej.
REŻYSERIA: Aurora Gosse, Arne Lindtner Naess OBSADA: Oliver Dahl, Alba Orbech-Nilssen, Markus Tonseth
1 MARCA
KIEDY SIĘ POJAWIŁAŚ (Then Came You)
Calvin (Asa Butterfield) zmaga się ze skłonnością do hipochondrii. Będzie jednak musiał przezwyciężyć swoje lęki, gdy spotka nieuleczalnie chorą Skye (Maisie Williams). Dziewczyna ma plany, które chce zrealizować przed śmiercią i przekonuje Calvina, by jej w tym pomógł. Przyjaźń z ekscentryczną nastolatką zmieni chłopaka na zawsze.
REŻYSERIA: Peter Hutchings OBSADA: Asa Butterfield, Maisie Williams, Nina Dobrev
1 MARCA
LITOŚĆ (Oiktos)
Bohaterowie Babisa Makridisa - kiedyś mieszkający w samochodzie bezimienny kierowca (L), teraz również pozbawiony nazwiska prawnik - to mężczyźni w średnim wieku. Trudno o lepszy moment na załamanie nerwowe. Posępny Yannis Drakopoulos, który przed realizacją "Litości" dostał od reżysera filmy Akiego Kaurismakiego i Bustera Keatona, nie rozstaje się z miną żałobnika, wcielając się w postać ojca rokującego pianisty i męża kobiety w śpiączce. Pewnego dnia żona jednak się budzi i wszystko staje na głowie. Lukrowane babeczki od troskliwej sąsiadki przestają przychodzić, nikt już nie posyła pełnych litości spojrzeń, a prawdziwą tragedią okazuje się brak powodów do zmartwień. Reżyser portretuje człowieka, na którego współczucie innych działa jak narkotyk. Co gorsza, jego potrzeba wiecznego malkontenctwa nie współgra z otoczeniem. Z okna apartamentu roztacza się przecież widok na srebrną plażę, lazurowe niebo i samotną palmę pośrodku...
REŻYSERIA: Babis Makridis OBSADA: Yannis Drakopoulos, Evi Saoulidou, Makis Papadimitriou
1 MARCA
O OJCACH I SYNACH (Kinder des Kalifats)
Abu Osama jest dżihadystą, specjalizującym się w podkładaniu min i samochodowych zamachach bombowych. Przez ponad dwa i pół roku reżyser, Talal Derki mieszkał z nim i jego rodziną w małej wiosce, gdzieś w północnej Syrii, filmując z bliska ich codzienne życie. Był świadkiem, jak kochający ojciec przygotowuje swoich synów, trzynastoletniego Osamę i dwunastoletniego Aymana, do walki zbrojnej, której celem jest ustanowienie w Syrii islamskiego kalifatu.
REŻYSERIA: Talal Derki OBSADA: Abu Osama, Ayman Osama, Osama Osama
1 MARCA
ŚMIERĆ NADEJDZIE DZIŚ 2 (Happy Death Day 2U)
Jessica Rothe powraca w drugiej części horroru "Śmierć nadejdzie dziś", za którego produkcję odpowiada wytwórnia Blumhouse ("Split", "Uciekaj!", "Noc oczyszczenia"). Pierwsza część stała się niespodziewanym hitem. Fani gatunku pokochali film za niespodziewane zwroty akcji oraz humor. Tym razem Tree (Jessica Rothe) odkrywa, że umieranie każdego dnia na nowo było znacznie łatwiejsze niż niebezpieczeństwa, które kryją się w zwykłym życiu.
REŻYSERIA: Christopher Landon OBSADA: Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine
1 MARCA
WIEDŹMA (Manyeo)
7-letnia dziewczynka ucieka z tajemniczego budynku rządowego. W skutek szoku zapada na amnezję. Nie wie, kim jest i skąd pochodzi. Znajduje ją starsze małżeństwo, które postanawia się nią zaopiekować. Pod opieką nowych rodziców dziewczynka wyrasta na bystrą nastolatkę. Mija 10 lat. Bohaterka, kierowana chęcią pomocy przybranym rodzicom, występuje w programie telewizyjnym. Od tego momentu w jej życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ludzie twierdzą, że już ją widzieli.
REŻYSERIA: Hoon-jung Park OBSADA: Da-mi Kim, Min-soo Jo, Hee-soon Park
1 MARCA
WITAJCIE W MARWEN (Welcome to Marwen)
Brutalny napad i w konsekwencji ciężkie obrażenia wymazały z pamięci Marka Hogancampa (Steve Carell) wszystkie wspomnienia. Nikłe były szanse, że kiedyś dojdzie do siebie. Ale Mark, próbując pozbierać w całość części swego nowego i dawnego życia, wymyśla miasto Marwen. Tu, jako kapitan Hogie, waleczny pilot z czasów II wojny światowej, z pomocą lalek-aktorów walczy zwycięsko z wrogami. Może polegać na swoich sprzymierzeńcach. To lalki, przedstawiające silne kobiety, które zna z realnego świata. To one dają mu siłę, która pozwoli mu stanąć do ostatecznej konfrontacji z wrogiem, jak najbardziej prawdziwym.
REŻYSERIA: Robert Zemeckis OBSADA: Steve Carell, Diane Kruger, Leslie Mann
8 MARCA
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA (LasseMajas detektivbyra - Det forsta mysteriet)
Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło. Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy, nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie.
REŻYSERIA: Josephine Bornebusch OBSADA: Ester Vuori, Frank Dorsin, Katrin Sundberg
8 MARCA
CAŁE SZCZĘŚCIE (Całe szczęście)
"Całe szczęście" to pełna uroku i wakacyjnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka, Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness, Marta (Roma Gąsiorowska). Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie "sportowego trybu życia". Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna - wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta. Przebojowa gwiazda i onieśmielony jej urokiem mężczyzna. Dlaczego los ich połączył? Czy uda im się wspólnie odnaleźć "całe szczęście"?
REŻYSERIA: Tomasz Konecki OBSADA: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Maks Balcerowski
8 MARCA
KAPITAN MARVEL (Captain Marvel)
Akcja "Kapitan Marvel" rozgrywa się w latach 90-tych XX wieku, wcześniej niepokazywanych w filmowym uniwersum Marvela. Ziemia dostaje się w sam środek galaktycznej wojny. Tytułowa bohaterka, Carol Danvers, jest oficerem armii Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce odkryje prawdę o sobie i stanie się jedną z najpotężniejszych postaci wszechświata, gdy na skutek genetycznej modyfikacji zyska pozaziemską moc rasy Kree.
REŻYSERIA: Anna Boden, Ryan Fleck OBSADA: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn
8 MARCA
NAJWIĘKSZY DAR (El mayor regalo)
Przebaczenie nigdy nie prowadzi do smutku, ale do radości i pokoju! W swoim najnowszym filmie Juan Manuel Cotelo opowiada wspaniałe, prawdziwe i współczesne historie o pojednaniu z całego świata. W praktyczny sposób udowodniają one, że przebaczenie jest w stanie przemóc wszystko to, co wydaje się niewybaczalne - od kłótni między młodymi ludźmi czy sporów w rodzinie, aż po brutalne zabójstwa w krajach ogarniętych wojną. "Największy dar" to niezwykła opowieść o mocy przebaczenia. Historie pokazane w filmie są wręcz nieprawdopodobne, a jednak wydarzyły się naprawdę.
REŻYSERIA: Juan Manuel Cotelo OBSADA: Juan Manuel Cotelo, Santi Rodriguez, Carlos Aguillo
8 MARCA
ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DŻUNGLI (Minuscule - Les mandibules du bout du monde)
Kiedy mała biedronka zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysyłana na Karaiby, jej tata wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Gdy po wielu trudach przybywa na miejsce, z zaskoczeniem odkrywa, że dzielny maluch znalazł sobie nowy dom i znajomych. Niestety wszystkim im grozi niebezpieczeństwo - firma budowlana planuje wycinkę dżungli. Ale od czego są przyjaciele? Z pomocą starych kumpli, którzy przybywają z odsieczą, kolorowa załoga robaczków opracowuje niezwykły plan uratowania lasów deszczowych.
REŻYSERIA: Helene Giraud, Thomas Szabo OBSADA: Bruno Salomone, Thierry Frémont, Stephane Coulon
8 MARCA
SZCZĘŚLIWY LAZZARRO (Lazzaro felice)
Oniryczna opowieść koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni. Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego. Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie. Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta.
REŻYSERIA: Alice Rohrwacher OBSADA: Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Luca Chikovani
8 MARCA
TO WŁAŚNIE ŻYCIE (Life Itself)
Dan Fogelman, scenarzysta i reżyser kultowego serialu "Tacy jesteśmy", zaprasza nas w niezwykłą podróż - z uwagą i wzruszeniem przyglądając się miłości, rodzinie, tragedii, radości i przeznaczeniu. "To właśnie życie" to międzypokoleniowa saga, ale przede wszystkim celebracja życia, ze wszystkim jego komplikacjami, z całą jego słodyczą i goryczą. Poznamy Willa (Oscar Isaac) i Abby (Olivia Wilde), którzy zakochują się w sobie, po czym biorą ślub i przygotowują do narodzin ich pierwszego dziecka. W niezwykły, zupełnie nieoczekiwany sposób los połączy ich z Dylan (Olivia Cooke), dziewczyną, która próbuje poradzić sobie sama z sobą i Irwinem (Mandy Patinkin), opiekującym się córką swego syna. Los złączy ich także z panem Saccione (Antonio Banderas), hiszpańskim posiadaczem ziemskim oraz Javierem (Sergio Peris-Mencheta) i jego rodziną, Isabellą (Laia Costa) i Rodrigiem (Alex Monner).
REŻYSERIA: Dan Fogelman OBSADA: Oscar Isaac, Olivia Wilde, Annette Bening, Antonio Banderas
8 MARCA
WSPOMNIENIE LATA (Wspomnienie lata)
Koniec lat 70. w Polsce. Wakacyjny gwar podmiejskiego kąpieliska miesza się z dźwiękami przeboju Anny Jantar. "Wspomnienie lata" to intymna podróż do odchodzącego świata dzieciństwa widzianego oczami 12-letniego Piotrka. Pod wpływem zmieniającej się relacji z matką i pierwszego zauroczenia chłopiec musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla siebie uczuciami, dokonać pierwszych dorosłych wyborów i zmierzyć się z ich konsekwencjami. Subtelne zdjęcia Adama Sikory, kreacje aktorskie Urszuli Grabowskiej i Roberta Więckiewicza oraz Maxa Jastrzębskiego w roli Piotrka sprawiają, że film Adama Guzińskiego jest niezwykle sugestywnym, ale zarazem wyważonym obrazem skomplikowanych emocji dziecka.
REŻYSERIA: Adam Guziński OBSADA: Max Jastrzębski, Urszula Grabowska, Robert Więckiewicz
15 MARCA
HIGH LIFE (High Life)
Odległa galaktyka poza naszym układem słonecznym. Monte (Robert Pattinson) wychowuje swoją córeczkę, Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli - pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse (Mia Goth). Kiedyś byli częścią załogi ekswięźniów i skazańców, których wysłano - niczym króliki doświadczalne - w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał tylko Monte i jego córka.
REŻYSERIA: Claire Denis OBSADA: Robert Pattinson, Juliette Binoche, Andre Benjamin
15 MARCA
KURIER (Kurier)
Nowy film Władysława Pasikowskiego to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy, Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.
REŻYSERIA: Władysław Pasikowski OBSADA: Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht
15 MARCA
MONUMENT (Monument)
"Monument" to hipnotyczna i przerażająca opowieść o grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą przybywają do tajemniczego hotelu, by odbyć w nim praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych. Despotyczna menadżerka pozbawia bohaterów imion i zmusza ich do wykonywania niezrozumiałych czynności. Choć studenci orientują się, że coś jest nie tak, nie wiedzą, że w hotelu czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.
REŻYSERIA: Jagoda Szelc OBSADA: Zuzanna Lit, Anna Biernacik, Paulina Lasota
15 MARCA
NIEWIDZIALNY CHŁOPAK - NOWA GENERACJA (Il ragazzo invisibile: Seconda generazione)
Niewidzialny chłopak ma teraz 16 lat i zaczyna powoli odkrywać swoją mroczną stronę. Spotkanie z biologiczną matką oraz siostrami, Jeleną i Nataszą, zmieni jego postrzeganie świata. Michele wraz z grupą innych superbohaterów włączy się w walkę z rosyjskim miliarderem, który pragnie uwięzić wszystkich, którzy dysponują supermocami, a następnie je od nich przejąć.
REŻYSERIA: Gabriele Salvatores OBSADA: Ludovico Girardello, Kseniya Rappoport, Galatea Bellugi
15 MARCA
PRÓBA (Pledge)
Trzech świeżo upieczonych studentów college'u: Ethan, David i Justin marzy o popularności wśród rówieśników. Aby ją zdobyć, decydują się wstąpić do któregoś z osławionych bractw studenckich. Jednak większość odrzuca ich kandydatury. Niespodziewanie otwiera się przed nimi perspektywa członkostwa w kontrowersyjnym klubie, oferującym niezliczoną liczbę imprez i podniesienie statusu społecznego. Jest jednak haczyk. Brutalny rytuał inicjacyjny, który zdołają przetrwać tylko najsilniejsi psychicznie. Jak daleko można się posunąć, aby uzyskać upragnioną popularność i akceptację rówieśników?
REŻYSERIA: Daniel Robbins OBSADA: Zachery Byrd, Aaron Dalla Villa, Phillip Andre Botello
15 MARCA
PRZEMYTNIK (The Mule)
Earl Stone to ponad 80-letni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy. Jest sam jak palec, a bank grozi mu zajęciem zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla, który znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA, Colina Batesa. Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione w przeszłości zaczynają doskwierać mu coraz bardziej. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego albo egzekutorzy kartelu.
REŻYSERIA: Clint Eastwood OBSADA: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Laurence Fishburne
15 MARCA
PRZEPRASZAM, ŻE PRZESZKADZAM (Sorry to Bother You)
Surrealistyczna komedia, pokazująca meandry drogi do wielkiego sukcesu. Dzisiejsze Oakland. Czarnoskóry telemarketer, Cassius Green (Lakeith Stanfield) odkrywa magiczny klucz do sukcesu. Tyle że szybko wpada w machinę, która wprawdzie zapewnia mu finansowy sukces, ale psuje jego relacje z dziewczyną, Detroit (Tessa Thompson), uliczną artystką, będącą częścią artystycznego kolektywu twórców w stylu Banksy'ego. Kiedy koledzy Cassiusa rozpoczynają strajk, on ulega czarowi swojego uzależnionego od kokainy szefa, Steve'a Lifta (Armie Hammer), który proponuje mu pieniądze, o jakich Cassius nawet nie śnił.
REŻYSERIA: Boots Riley OBSADA: Lakeith Stanfield, Tessa Thompson, Jermaine Fowler
15 MARCA
RODZINA OD ZARAZ (Instant Family)
REŻYSERIA: Sean Anders OBSADA: Mark Wahlberg, Rose Byrne
15 MARCA
WSZYSCY WIEDZĄ (Todos lo saben)
"Wszyscy wiedzą" to trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Penelope Cruz wciela się w rolę Laury - kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Javier Bardem gra Paco - jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We "Wszyscy wiedzą" parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia. Podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku film całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch, burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których wszyscy wiedzą, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.
REŻYSERIA: Asghar Farhadi OBSADA: Penelope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darin
21 MARCA
WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO (Władcy przygód. Stąd do Oblivio)
Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio - czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka, główni bohaterowie filmu, odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego, uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. "Za wszelką cenę" oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?
REŻYSERIA: Tomasz Szafrański OBSADA: Maciej Makowski, Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk, Mikołaj Grabowski
22 MARCA
CIEMNO, PRAWIE NOC (Ciemno, prawie noc)
Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przyjeżdza dziennikarka, Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja, dość nieoczekiwanie, wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie - tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas.
REŻYSERIA: Borys Lankosz OBSADA: Marcin Dorociński, Magdalena Cielecka, Agata Buzek
22 MARCA
GIRL (Girl)
"Girl" Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka. Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości. "Girl" to dojrzałe, poruszające kino o trudnej akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami.
REŻYSERIA: Lukas Dhont OBSADA: Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart
22 MARCA
KAPITAN (Der Hauptmann)
Film opowiada historię młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach II wojny światowej rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy bohater przypadkowo znajduje mundur nazistowskiego kapitana. Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, przed którymi wcześniej próbował uciec.
REŻYSERIA: Robert Schwentke OBSADA: Max Hubacher, Milan Peschel, Frederick Lau
22 MARCA
TO MY (Us)
Akcja filmu rozgrywa się w Kalifornii. Adelaide Wilson (Lupita Nyong'o) wraz z mężem (Winston Duke) i dziećmi przyjeżdża do letniego domku, aby znaleźć wytchnienie. Ścigana przez niewyjaśnione i nierozwiązane traumy z przeszłości oraz dziwaczne zbiegi okoliczności, Adelaide czuje, że paranoja, w której się znalazła, narasta z niepohamowaną siłą. Kobieta zaczyna obawiać się o swoich bliskich. Po relaksującym dniu na plaży, z rodziną i przyjaciółmi (Elisabeth Moss, Tim Heidecker), Adelaide wraca do domu. Kiedy nastaje zmrok, Wilsonowie widzą na podjeździe domu cztery trzymające się za ręce postacie. Wkrótce przyjdzie im się zmierzyć z niesamowitym przeciwnikiem - sobowtórami samych siebie.
REŻYSERIA: Jordan Peele OBSADA: Lupita Nyong'o, Elisabeth Moss, Winston Duke
22 MARCA
ZŁODZIEJASZKI (Manbiki kazoku)
"Złodziejaszki" to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny, żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się z najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, gdy pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z przeszłości rodziny.
REŻYSERIA: Hirokazu Koreeda OBSADA: Lily Franky, Sakura Ando, Mayu Matsuoka
29 MARCA
BIAŁY KRUK (The White Crow)
Zaledwie 22-letni mężczyzna, ubrany w ciemny garnitur i beret, siedzi w samolocie lecącym z Sankt Petersburga do Paryża. Jest rok 1961. Rudolf Nuriejew nie jest jeszcze sławnym idolem, ikoną, póki co, jest członkiem Kirov Ballet Company - młodym człowiekiem, który po raz pierwszy w życiu opuszcza Rosję. Paryskie życie oszałamia go. Zatapia się w kulturze, sztuce, muzyce i wszystkim, co ma do zaoferowania to niezwykłe, nigdy niezasypiające miasto. Z tym większą uwagą przyglądają mu się oficerowie KGB, nieufnie patrzący na rodzącą się między Nuriejewem i paryżanką, Clarą Saint, przyjaźń. Kiedy więc młody artysta otrzymuje szokujący rozkaz, decyduje się na krok w nieznane. Krok, który narazi jego i jego rodzinę na wielkie niebezpieczeństwo. "Biały kruk" to niezwykła podróż człowieka, który na zawsze zmienił oblicze baletu.
REŻYSERIA: Ralph Fiennes OBSADA: Oleg Ivenko, Ralph Fiennes, Louis Hofmann
29 MARCA
DUMBO (Dumbo)
REŻYSERIA: Tim Burton OBSADA: Eva Green, Michael Keaton, Colin Farrell
29 MARCA
LOMO - ŻYCIE BLOGERA (LOMO: The Language of Many Others)
Bliźniaki, Karl i Ann kończą szkołę średnią. Ich bogaci rodzice chcą, żeby dzieci odniosły w życiu sukces. Ambitna dziewczyna wie, czego chce, ale jej brat ciągle szuka swojej drogi. 17-latek prowadzi bloga, gdzie wrzuca zdjęcia i filmy, kreując wyimaginowany świat. Obserwują go tysiące fanów, którzy do końca nie wiedzą, co jest prawdą, a co fantazją. Kiedy dziewczyna rzuca Karla, chłopak zwraca się do wiernych wielbicieli. Oddaje im pełną kontrolę nad wszystkim, co od tej pory zrobi. Pozwoli decydować o każdym aspekcie swojego życia, a nawet o śmierci.
REŻYSERIA: Julia Langhof OBSADA: Jonas Dassler, Lucie Hollmann, Eva Nurnberg
29 MARCA
MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE (Miłość i Miłosierdzie)
Nieujawnione dotąd fakty i odkrycia grupy ekspertów pozwolą nam poznać prawdę o wpływie Bożego Miłosierdzia na losy świata oraz potęgę przesłania, które Jezus przekazał ludzkości za pośrednictwem prostej polskiej zakonnicy, a dziś świętej, siostry Faustyny Kowalskiej.
REŻYSERIA: Michał Kondrat OBSADA: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior
29 MARCA
OGRÓD RODZINNY. DEZERTER (Zahradnictvi: Dezerter)
Komediodramat "Dezerter" to druga część trylogii "Ogród rodzinny". Czechosłowacja, Praga, rok 1947. Ocalony z obozu Otto wraca do żony i syna. Otwiera na nowo swój rodzinny interes, salon fryzjerski "Valentino". Sielanka nie trwa jednak długo. Władza ludowa ingeruje coraz bardziej w życie społeczne. Szeregowy pracownik salonu, młody komunista postanawia odebrać Ottonowi jego salon. Następuje zamiana miejsc, zgodna z obowiązującą walką klas. Otto, jego żona i jej siostry stają się pracownikami. Karlik, 8-letni syn Ottona, postanawia wymierzyć sprawiedliwość.
REŻYSERIA: Jan Hrebejk OBSADA: Jiri Machacek, Gabriela Micova, Klara Meliskova
29 MARCA
PRZEDSZKOLANKA (The Kindergarten Teacher)
Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec - w przeciwieństwie do niej - ma szansę zostać wybitnym twórcą, zmienia się w niebezpieczną obsesję. "Przedszkolanka" to opowieść o kobiecie, która pomimo życiowej stabilizacji i rodzinnej rutyny jest wciąż pełna pasji, spragniona wrażeń i intelektualnych bodźców. To także poruszająca i wspaniale opowiedziana historia o czułości, marzeniach i poszukiwaniu piękna w codzienności.
REŻYSERIA: Sara Colangelo OBSADA: Maggie Gyllenhaal, Gael Garcia Bernal, Parker Sevak
29 MARCA
W DOMU INNEGO (The Aftermath)
REŻYSERIA: James Kent OBSADA: Alexander Skarsgard, Keira Knightley, Jason Clarke
29 MARCA
WILKOŁAK (Wilkołak)
Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.
REŻYSERIA: Adrian Panek OBSADA: Danuta Stenka, Sonia Mietielica, Kamil Polnisiak, Nicolas Przygoda