Wpisz szukane słowo lub frazę:
SZUKAJ

15 LUTEGO 2002

WOJOWNIK
TYTUŁ ORYGINALNY:The Warrior
OPIS:"Wojownik" to opowieść o niezwykłej podróży, która rozpoczyna się w odległej, zawieszonej ponad czasem przestrzeni indyjskiej pustyni Radżastan, a kończy się wśród śniegów i dostojnych szczytów Himalajów. Opowiada o Lafcadii (Irfan Khan), przywódcy niewielkiej grupy wojowników, służących wyjątkowo okrutnemu radży (Anupam Shyam), właścicielowi kilku wiosek i obozów. Pewnego dnia wojownicy dostają zlecenie spalenia wioski i zabicia jej mieszkańców uchylających się od terminowego płacenia podatków. Wojownicy przybywają do wsi, siejąc zniszczenie i śmierć. W samym środku krwawej jatki pod miecz Lafcadii trafia mała dziewczynka (Sunita Sharma). Lafcadia mógłby jednym ciosem pozbawiać ją życia, ale w ostatniej chwili zauważa na jej szyi naszyjnik należący do Katiby - jego syna (Puru Chhibber). Patrząc w oczy bezbronnego dziecka Lafcadia doznaje mistycznego widzenia. W końcu opuszcza ostrze i zostawia małą w spokoju. Wtedy też przyrzeka sobie, że już nigdy więcej nikogo nie zabije. Nie chce już więcej przelewać krwi niewinnych ludzi. Postanawia powrócić do wioski, w której się urodził i wychował, aby odnaleźć tam spokój i sens życia."
OBSADA:Irfan Khan, Puru Chhibber, Sunita Sharma
REŻYSERIA:Asif Kapadia
SCENARIUSZ:Asif Kapadia, Tim Miller
ZDJĘCIA:Roman Osin
MUZYKA:Dario Marianelli
PRODUCENT:British Screen / Film Four D / Film Four International / Lazennec Films / Senator Film / The Bureau Bertrandt Faivre
GATUNEK:dramat/przygodowy
CZAS TRWANIA:87
OGRANICZENIE WIEKU:-
PRODUKCJA:Wlk. Brytania/Francja
DYSTRYBUCJA:BEST FILM
NAGRODY:San Sebastian 2001, Najlepsze Zdjęcia; London Film Festival 2001, Sutherland Trophy dla najlepszego debiutu; British Independent Film Awards (BIFA) 2001 - Najlepszy Debiut Reżyserski, Najlepsze Zdjęcia; Dinard British Film Festival 2001, Złoty Hitchcock Camerimage.